w

Yone (brat Yasuo) będzie nowym bohaterem w LoLu ? Gracze mają śmiałą teorię

Reklama

Zapowiedzi Riotu mogą mocno kojarzyć się ze zmarłym bratem Yasuo. Fani stworzyli sporo teorii na temat powrotu Yone, jako grywalnego bohatera.

Reklama


Czy brat Yasuo pojawi się w grze? Wiele rzeczy wskazuje, że jest to całkiem możliwe.

Czy Yone powróci?

Jakiś czas temu pojawił się obszerny artykuł na temat anulowanych postaci w League of Legends – 10 postaci i ich umiejętności, które Riot anulował i nie znalazły się w grze. Czytając go, można było zauważyć, że Riot często wraca do starych projektów, by wydać je w odnowionej wersji. Nowe postacie nie raz wzorowane są na starych, zapomnianych pomysłach. Takie powracanie daje graczom nadzieje, że wiele ciekawych motywów może pojawić się w LoLu ponownie i nic nie przepada na zawsze.

Śledzący Ligę od lat zapewne pamiętają, że był okres, w którym dużo osób zastanawiało się, czy tajemniczy brat Yasuo dołączy do gry. Tworzono fanarty i fanowskie opisy umiejętności, wymyślano rozwinięcie lore i wiele, wiele więcej. Z czasem zainteresowanie opadło i gracze zaczęli zapominać o Yone.

Po ujawnieniu karcianki od Riotu (Legends of Runeterra) okazało się, że twórcy wcale nie zapomnieli o bracie Yasuo. Gracze poznali jego wygląd i głos – Brat Yasuo – Yone – w Legends of Runeterra, LoR: głos brata Yasuo ujawniony. Co Yone ma do powiedzenia?

Reklama
Wygląd Yone w Legends of Runeterra

W międzyczasie do League of Legends dołączyła Senna, która wzbudziła wiele kontrowersji swoim powrotem. Dla niektórych nie było szansy na dołączenie żony Luciana do gry – w końcu według lore jej dusza została uwięziona w latarni Thresha. Jak się później okazało, wyjście z latarni nie było wcale aż tak trudne, a Senna mogła powrócić jako odmieniona postać.

Podobnie było z Kai’Są. Dawno temu gracze otrzymali wzmiankę o tym, że nieznana córka Kassadina została uwięziona w Pustce. Po latach Riot ogłosił dodanie bohaterki, która uwolniła się z tego przerażającego miejsca.

Patrząc na to wszystko nasuwa się pytanie – Czy Yone także zostanie dodany do gry?

ZOBACZ – Czy zawartość LoLa jest za mocno kierowana do fanów anime? Prezentacja Setta zakłopotała samych Rioterów

Reklama

Teorie graczy

Po publikacji filmu Bohaterowie w sezonie 2020 | Film deweloperów — League of Legends wielu graczy zaczęło snuć teorie na temat powrotu Yone i dodania go jako grywalnego bohatera. Niektórzy w obszerny sposób rozpisywali się o wszystkich przypuszczeniach. Oto kilka teorii:

Zobaczcie ten film. Widziałem ludzi, którzy twierdzili, że mówią tam o Yone. To ma wiele sensu, ponieważ:
Słyszymy, że bohater nie chciał umrzeć – Yasuo myślał, że zabił brata?
Na zwiastunie widzimy mieć, który jest związany z Ionią.
Rioter powiedział, że w tym roku pojawi się jeszcze jeden bohater związany ze wcześniejszym lore, więc Yone pasuje.

Do tego niedawno w Legends of Runeterra pojawiły się wizerunki i głosy Senny i Yone. Senny przed tym jak została uwięziona, a Yone – przed jego śmiercią. Bez wątpienia jest to idealny moment, aby dodać brata Yasuo do gry, skoro już zatrudniono aktorów głosowych do pracy nad jego kwestiami.

Kadr z Champions in Season 2020 | Dev Video

ZOBACZ – Riot pracował nad trybem wielkości TFT, dlatego w zeszłym roku nie było trybów z kolejki rotacyjnej

Inny gracz rozpisał się znacznie obszerniej, oto najciekawsze fragmenty:

Jestem wielkim fanem postaci z Ionii, a film, w którym mówią o „zamaskowanym nieznajomym” i pokazują przy tym nawiązujące do Ionii grafiki… Pomyślałem o 3 rzeczach. Przede wszystkim będzie to nowy mroczny solo jungler. Grafika, którą ujawnili, kojarzy się z naturą i estetyką Ionii. Kształt broni przypomina katanę, która również pasuje do Ionii i inspiracji Azją. (…)

Tak, wiem, teraz wszyscy przyjdą i powiedzą: koleś, ale brat Yasuo nie żyje! Do tego Yasuo sam pochował jego ciało.

Cóż, moi drodzy, są na to 3 wyjaśnienia.

PO PIERWSZE: Riot może zmienić historię, jak robił to u różnych bohaterów. Wątek zabicia brata może przejść do historii.

PO DRUGIE: Shadow Isles. Może się okazać, że mgła dotarła do grobu Yone, wskrzeszając go jako wypaczoną istotę pragnącą zemsty (pamiętajmy, że nie ma pewności, czy Yasuo jest niewinny).

PO TRZECIE: Jeśli czytaliście komiksy, to wiecie, że mistrz Kusho powiedział, że jednym z powodów, dla których nie zabił Jhina, było to, że bał się tego, czym stałby się jego duch, gdyby umarł w tak magicznie naładowanym regionie. Czyli jakby zabili Jhina, to powróciłby on jako o 10 razy gorsza nadprzyrodzona istota. Teoretycznie Yone mógłby powrócić w ten sposób jako mściwy duch, który żywi urazę i gniew wobec brata.

Wielu graczy potwierdziło, że teorie mają naprawdę dużo sensu i przywrócenie Yone w stylu podobnym do Senny byłoby całkiem ciekawym posunięciem ze strony Riotu.

W Legends of Runeterra jest wiele grafik nawiązujących do życia po śmierci.

ZOBACZ – Gracze wybrali najbardziej irytujące postacie w League of Legends

Czy Yone faktycznie powróci? Póki co można jedynie spekulować. Trzeba jednak przyznać, że teoria o powrocie brata Yasuo ma zdecydowanie więcej sensu, niż fanowskie przemyślenia nad matką Setta, jako kolejną grywalną postacią. Faktycznie – w obu przypadkach znamy wygląd bohaterów, jednak zapowiedzi Riotu znacznie bardziej pasują do Yone.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends