w

Yone (brat Yasuo) będzie nowym bohaterem w LoLu ? Gracze mają śmiałą teorię

Zapowiedzi Riotu mogą mocno kojarzyć się ze zmarłym bratem Yasuo. Fani stworzyli sporo teorii na temat powrotu Yone, jako grywalnego bohatera.


Czy brat Yasuo pojawi się w grze? Wiele rzeczy wskazuje, że jest to całkiem możliwe.

Czy Yone powróci?

Jakiś czas temu pojawił się obszerny artykuł na temat anulowanych postaci w League of Legends – 10 postaci i ich umiejętności, które Riot anulował i nie znalazły się w grze. Czytając go, można było zauważyć, że Riot często wraca do starych projektów, by wydać je w odnowionej wersji. Nowe postacie nie raz wzorowane są na starych, zapomnianych pomysłach. Takie powracanie daje graczom nadzieje, że wiele ciekawych motywów może pojawić się w LoLu ponownie i nic nie przepada na zawsze.

Śledzący Ligę od lat zapewne pamiętają, że był okres, w którym dużo osób zastanawiało się, czy tajemniczy brat Yasuo dołączy do gry. Tworzono fanarty i fanowskie opisy umiejętności, wymyślano rozwinięcie lore i wiele, wiele więcej. Z czasem zainteresowanie opadło i gracze zaczęli zapominać o Yone.

Po ujawnieniu karcianki od Riotu (Legends of Runeterra) okazało się, że twórcy wcale nie zapomnieli o bracie Yasuo. Gracze poznali jego wygląd i głos – Brat Yasuo – Yone – w Legends of Runeterra, LoR: głos brata Yasuo ujawniony. Co Yone ma do powiedzenia?

Wygląd Yone w Legends of Runeterra

W międzyczasie do League of Legends dołączyła Senna, która wzbudziła wiele kontrowersji swoim powrotem. Dla niektórych nie było szansy na dołączenie żony Luciana do gry – w końcu według lore jej dusza została uwięziona w latarni Thresha. Jak się później okazało, wyjście z latarni nie było wcale aż tak trudne, a Senna mogła powrócić jako odmieniona postać.

Podobnie było z Kai’Są. Dawno temu gracze otrzymali wzmiankę o tym, że nieznana córka Kassadina została uwięziona w Pustce. Po latach Riot ogłosił dodanie bohaterki, która uwolniła się z tego przerażającego miejsca.

Patrząc na to wszystko nasuwa się pytanie – Czy Yone także zostanie dodany do gry?

ZOBACZ – Czy zawartość LoLa jest za mocno kierowana do fanów anime? Prezentacja Setta zakłopotała samych Rioterów

Teorie graczy

Po publikacji filmu Bohaterowie w sezonie 2020 | Film deweloperów — League of Legends wielu graczy zaczęło snuć teorie na temat powrotu Yone i dodania go jako grywalnego bohatera. Niektórzy w obszerny sposób rozpisywali się o wszystkich przypuszczeniach. Oto kilka teorii:

Zobaczcie ten film. Widziałem ludzi, którzy twierdzili, że mówią tam o Yone. To ma wiele sensu, ponieważ:
Słyszymy, że bohater nie chciał umrzeć – Yasuo myślał, że zabił brata?
Na zwiastunie widzimy mieć, który jest związany z Ionią.
Rioter powiedział, że w tym roku pojawi się jeszcze jeden bohater związany ze wcześniejszym lore, więc Yone pasuje.

Do tego niedawno w Legends of Runeterra pojawiły się wizerunki i głosy Senny i Yone. Senny przed tym jak została uwięziona, a Yone – przed jego śmiercią. Bez wątpienia jest to idealny moment, aby dodać brata Yasuo do gry, skoro już zatrudniono aktorów głosowych do pracy nad jego kwestiami.

Kadr z Champions in Season 2020 | Dev Video

ZOBACZ – Riot pracował nad trybem wielkości TFT, dlatego w zeszłym roku nie było trybów z kolejki rotacyjnej

Inny gracz rozpisał się znacznie obszerniej, oto najciekawsze fragmenty:

Jestem wielkim fanem postaci z Ionii, a film, w którym mówią o “zamaskowanym nieznajomym” i pokazują przy tym nawiązujące do Ionii grafiki… Pomyślałem o 3 rzeczach. Przede wszystkim będzie to nowy mroczny solo jungler. Grafika, którą ujawnili, kojarzy się z naturą i estetyką Ionii. Kształt broni przypomina katanę, która również pasuje do Ionii i inspiracji Azją. (…)

Tak, wiem, teraz wszyscy przyjdą i powiedzą: koleś, ale brat Yasuo nie żyje! Do tego Yasuo sam pochował jego ciało.

Cóż, moi drodzy, są na to 3 wyjaśnienia.

PO PIERWSZE: Riot może zmienić historię, jak robił to u różnych bohaterów. Wątek zabicia brata może przejść do historii.

PO DRUGIE: Shadow Isles. Może się okazać, że mgła dotarła do grobu Yone, wskrzeszając go jako wypaczoną istotę pragnącą zemsty (pamiętajmy, że nie ma pewności, czy Yasuo jest niewinny).

PO TRZECIE: Jeśli czytaliście komiksy, to wiecie, że mistrz Kusho powiedział, że jednym z powodów, dla których nie zabił Jhina, było to, że bał się tego, czym stałby się jego duch, gdyby umarł w tak magicznie naładowanym regionie. Czyli jakby zabili Jhina, to powróciłby on jako o 10 razy gorsza nadprzyrodzona istota. Teoretycznie Yone mógłby powrócić w ten sposób jako mściwy duch, który żywi urazę i gniew wobec brata.

Wielu graczy potwierdziło, że teorie mają naprawdę dużo sensu i przywrócenie Yone w stylu podobnym do Senny byłoby całkiem ciekawym posunięciem ze strony Riotu.

W Legends of Runeterra jest wiele grafik nawiązujących do życia po śmierci.

ZOBACZ – Gracze wybrali najbardziej irytujące postacie w League of Legends

Czy Yone faktycznie powróci? Póki co można jedynie spekulować. Trzeba jednak przyznać, że teoria o powrocie brata Yasuo ma zdecydowanie więcej sensu, niż fanowskie przemyślenia nad matką Setta, jako kolejną grywalną postacią. Faktycznie – w obu przypadkach znamy wygląd bohaterów, jednak zapowiedzi Riotu znacznie bardziej pasują do Yone.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends