w

Nowy bohater League of Legends będzie członkiem Noxian Trifarix?

Nowa teoria graczy na temat najnowszego bohatera może zaskoczyć. Czy będzie to znana osobistość z Noxus?


Fani stworzyli obszerną teorię, która wyjaśnia, kim może być najnowszy bohater LoLa. Całość poparta jest wieloma przykładami z lore czy samej gry.

Kim będzie nowy bohater League of Legends?

W internecie pojawia się wiele spekulacji na temat tego, kim będzie nowy bohater League of Legends. Według niektórych, jest wystarczająco dużo dowodów na to, że najnowsze postać będzie z Noxus. Żeby tego było mało – będzie należała do noxiańskiego Trifarix.

Są to fanowskie teorie, choć warto zauważyć, że jest wiele oficjalnych przesłanek. Patrząc na to wszystko można uznać, że teorie fanów mają solidne podstawy.

Na Reddicie pojawił się obszerny wątek wyjaśniający krok po kroku, dlaczego najnowszą postacią może być ważna osobistość z Noxus.

Na początek wyjaśnienie czym jest wspomniane Trifarix:

Jericho Swain zabił cesarza Borama Darkwilla i ustanowił radę Trifarix – Radę Trzech, z których każda reprezentuje jedną z podstawowych zasad siły. Zgodnie z rozumowaniem Swaina, podczas gdy jedna osoba mogłaby skazać Noxusa na niekompetencję, szaleństwo lub korupcję, grupa trzech zawsze miałaby dwie inne osoby odpowiedzialne za każdego nieuczciwego trzeciego członka, zapewniając, że żadna osoba nie może rządzić Noxusem bez sprzeciwu.

ZOBACZ – Ile eventów z punktami prestiżu pojawi się w tym roku w LoLu?

„Cienie naszego imperium rzucają skrzydła kruka.” – Jericho Swain (Autor: Victor Maury)

Nie wiadomo wiele o trzecim członku Rady. Wiadomo tyle, że nazywano go „bezimiennym” oraz, że jego tożsamość jest owiana tajemnicą.

W jednym z opowiadać można przeczytać fragment o tajemniczym bezimiennym:

Trzecia postać – nazywana tylko „bez twarzy ”- była tajemnicą. Ta osoba siedziała nieruchomo, odziana od stóp do głów w wielowarstwową, obszerną szatę. Nosiła pustą, gapiącą się, błyszczącą czarną maskę. Nawet dziury w oczach były zasłonięte ciemną siatką, nie zdradzając nic ze swojej tożsamości. Jej dłonie również były ukryte w rękawach z grubej tkaniny. Alyssa myślała, że dostrzegła w masce kobiecy aspekt, ale być może był to tylko sposób padania światła.

Grafika z Legends of Runterra

Opowiadanie może sugerować, że tajemniczym trzecim członkiem Rady jest kobieta. Fani zaczęli przepuszczać, że może być to LeBlanc. W opowiadaniu o bohaterce możemy przeczytać:

Tożsamość LeBlanc, matrony Czarnej Róży, jest tak nieuchwytna jak szepty, które ją opisują i tak efemeryczna jak iluzje, które nadają jej kształt. Być może po tylu stuleciach naśladowania i oszukiwania sama nie wie, kim naprawdę jest…

Prasowałoby to całkiem dobrze, gdyby nie fakt, że zaprzeczyła temu jedna z pracownic Riotu. Kim zatem może być bezimienny, jeśli na pewno nie jest nim LeBlanc?

ZOBACZ – Wybrani gracze widzą nowy wygląd sklepu w LoLu. Jak wygląda?

LeBlanc jest znaną oszustką z Noxus.

Gracze zadali pytanie: Skoro nie jest to LeBlanc, to kim jest tajemnicza postać? Może to Marcus Du Couteau?

Nazwisko Marcusa zapewne kojarzy się wielu fanom LoLa z inną bohaterką – Katariną. Jest to oczywiście poprawne skojarzenia, ponieważ wspomniany mężczyzna to jej ojciec.

Wiemy, że Riot planuje wydać postać, która będzie związana z lore uniwersum. Można porównać to do Senny (żony Luciana, która powróciła po latach, uwalniając się z latarni Thresha) lub Kai’Sy (córki Kassadina, której udało się wydostać z Pustki). Dodanie ojca jednej z bohaterek bardzo pasowałoby do tego schematu.

Marcus jest najbardziej doświadczonym zabójcą w Valoran i zapewne wie, jak ukryć swoją tożsamość. Nieśmiertelny Bastion roi się od szpiegów Czarnej Róży (z którą związana jest LeBlanc) dlatego bohater musi być ostrożny, nie powinien ujawniać swojej tożsamości ani nawet płci.

ZOBACZ – Wkrótce konta z LoLa mogą mieć losowe znaki w nazwie. O co z tym chodzi?

Katarina Du Couteau – grafika z Legends of Runterra

Jakiś czas temu pisaliśmy o innej teorii graczy: Yone (brat Yasuo) będzie nowym bohaterem w LoLu ? Gracze mają śmiałą teorię. W tamtym przypadku wspominano wiele razy o zamaskowanym nieznajomym, który pojawił się w oficjalnym filmie z zapowiedziami bohaterów na 2020 rok. Po przeczytaniu wcześniejszych opisów o postaci z Noxus od razu widać wiele podobieństw.

Zamaskowany nieznajomy, który nie chce umierać to opis idealnie pasujący do tajemniczego bohatera przedstawionego parę akapitów wyżej.

W filmie od Riotu słyszymy też o tym, że niektóre demony lepiej pozostawić w przeszłości. Oczywiście pasuje to do brata Yasuo, który być może wcale nie jest martwy, a do tego powróci jako bohater pragnący zemsty. Jednak warto zobaczyć pewne wypowiedzi niektórych bohaterów z gry:

Okazuje się, że wszystko bardzo mocno pasuje także do ojca Katariny. Niektórzy fani uważają, że Marcus powróci, zaskakując wszystkich, którzy wierzyli w jego śmierć.

Autor teorii wierzy, że wspomniany w wielu historiach agent z Noxus to również ojciec Katariny. Ponadto napisał:

Uważam, że Jarvan III został zabity przez samego Marcusa. Wiemy, że Sylas nie stoi za śmiercią Jarvana III i że w jego ciele nie ma krwi ani ran. Marcus mógł użyć jakiejś trucizny, aby zabić Jarvana III. Zabójca to nie tylko ostrza! Sylas był również zszokowany i zaprzeczał, że ​​nie zabił Jarvana III. Swain prawdopodobnie otrzymał informacje od jednego ze swoich kruków, dowiedział się o rewolucji w Demacii i wysłał swojego najbardziej udanego zabójcę: Marcusa Du Couteau.

ZOBACZ – Gracze ponownie pokazują balans Apheliosa, który likwiduje Ashe przez całą mapę

Autor teorii mocno zaznacza, że twórcy przyznali, że chcą „ożywić legendy, które znamy tylko z opowieści”. Sprawdziło się to w przypadku Senny i Kai’Sy oraz idealnie pasuje do Yone lub Marcusa.

Nie ma jednak pewności czy wszystkie tajemnicze osoby z historii Noxus to ten sam bohater. Być może jest nim ktoś zupełnie inny, a Riot chce tym zaskoczyć wszystkich graczy.

 

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends