w

Fiddlesticks sieje spustoszenie w LoLu i nie został uwzględniony w przyszłym patchu. Jeszcze długo będzie OP

Riot Games

Niezwykle silny leśnik z LoLa. Riot nie zaplanował dla niego nerfów.


Aktualnie w League of Legends trwa jeszcze patch 12.13, ale nie na długo. Nowa aktualizacja na serwery ma trafić już jutro z rana. Znerfionych zostanie w niej wiele postaci, ale nie Fiddlesticks.

Straszydło aktualnie sieje spustoszenie i uznawany jest za najsilniejszego leśnika w grze. Po ostatnich buffach zadaje masę obrażeń, od których trudno jest się uwolnić.

Fiddlesticks jest broken

Prawie dwa tygodnie temu, czyli w środę 13 lipca na oficjalne serwery wydana została 13 już aktualizacja w tym sezonie. Zbuffowany został w niej między innymi Fiddlesticks, któremu wydłużono czas trwania przestraszenia oraz zwiększono obrażenia z superumiejętności.

  • Q – Przerażenie
    • Czas działania przestraszenia 1/1,25/1,5/1,75/2 sek.  1,25/1,5/1,75/2/2,25 sek.
  • R – Chmura Kruków
    • Obrażenia 625/1125/1625 pkt. (+225% mocy umiejętności)  750/1250/1750 pkt. (+250% mocy umiejętności)

Według Riotu champion nie budził już takiego strachu i potrzebował wzmocnienia. Teraz okazuje się, że buff przestraszenia i stada kruków wymknął się spod kontroli. Fiddlesticks wygrywa obecnie ponad 52,5% meczów powyżej platyny i wybierany jest w 6,2% gier.

Według różnych stron zbierających statystyki umiejscowiony został w tierze “S+”, co czyni go jednym z najsilniejszych leśników w obecnej aktualizacji. Co ciekawe, według zapowiedzi deweloperzy nie uwzględnili go w przyszłym patchu. To jednak może się jeszcze zmienić.

Zaniepokojeni tym faktem są także użytkownicy Reddita. Stworzyli oni o nim specjalny post, w którym zauważyli, gdzie leży problem. Okazuje się, że wynikać może to z jednoczesnego buffu obrażeń i przestraszenia. Przez dłuższy czas trwania strachu Fiddle jest w stanie zadać więcej DMG z ulta i “W”, a to oznacza, że Riot podwójnie zbuffował mu obrażenia.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends