w

G2 przegrywa z Damwon Gaming. Na świecie wspierani, w Polsce hejtowani. Jak “kibicują” Polacy?

Dzisiaj rozegrało się jedno z najciekawszych spotkań, jeżeli chodzi o tegoroczne Worlds, przynajmniej, jeżeli chodzi o polskich graczy.


Mecze G2 zawsze budzą ogromne emocje. Według wielu osób jest to jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza europejska drużyna. Dzisiaj przyszło jej się mierzyć z Damwon Gaming, koreańskim zespołem, którego zadaniem jest odnowienie legendy o koreańskim regionie.

Wiemy, że wyszło to raczej średnio. Europejczykom trudno było znaleźć sposób na Damwon. Finalnie G2 mecz przegrało, jednocześnie tracąc szansę na finał.

G2 w Polsce gorzej przyjmowane, niż na świecie?

G2 powoli staje się w Polsce czymś niezrozumiałym, postrzeganym w bardzo specyficzny sposób. O co konkretnie chodzi? Na oficjalnym kanale Polsat Games komentatorzy określają G2, jako “my”,
“nasze” etc. traktując drużynę jako swojego reprezentanta. Tymczasem na czacie zupełnie nie widać, by Polacy faktycznie tak myśleli.

Oczywiście, że większość komentarzy to zwyczajnie trollowanie, ale wystarczy spojrzeć na kontrast pomiędzy polską, a angielską transmisją. Raczej nie trudno zorientować się, który czat należy do którego streamu:

Oczywiście, na angielskiej transmisji też pojawiają się krytyczne komentarze, śmianie się z G2, czy DWG, ale tak naprawdę kanał Polsatu mógłby zostać zbanowany za swój bardzo toksyczny czat. W przeszłości Twitch banował swoich partnerów za brak dostatecznej moderacji i toksyczność widzów.

Po ćwierćfinałach nic się tutaj nie zmieniło, a wręcz jest jeszcze gorzej. Z jednej strony komentatorzy mówią, że “wygrywamy”, czy “przegramy”, a na czacie ludzie bardziej kibicują koreańskiej drużynie, niż tej z Polakiem w składzie.

Mem? W jakimś stopniu na pewno, pytanie tylko, dlaczego to aż tak rośnie i kiedy “nasze G2” zmieni się po prostu w G2. Póki co patrząc z perspektywy zupełnie niezaznajomionej z LoLem osoby wygląda to tak, jakby komentatorzy stali zupełnie na przeciwko widzów.

Część Polaków ogląda mecze na angielskim streamie, gdyż trudno im słuchać polskiego komentarza. W jaki sposób poznać Polaków?

“Je**ć PIS” to najpopularniejsze zdanie, jakie pojawiało się podczas tych półfinałów.

Finalnie G2 bez zbytniego wsparcia polskiej społeczności przegrało, odpadając z walki o Mistrzostwo Świata.

  • DWG 1:0 G2
  • DWG 1:1 G2
  • DWG 2:1 G2
  • DWG 3:1 G2

Najpopularniejsze klipy

Standardowo, udostępniamy również najpopularniejsze klipy, które zostały zrobione podczas meczu.

Harmonogram

Wielki finał odbędzie się 31 października 2020.