w

Gdzie najlepiej stawiać agresywne wardy, grając asasynem w League of Legends?

Reklama

Prawidłowe wardy są istotnym elementem w odnajdywaniu samotnych przeciwników. Gdzie je stawiać?

Reklama


Jednym z najważniejszych elementów w graniu bohaterem z klasy asasynów jest podejmowanie prawidłowych decyzji i podejmowanie walk z samotnymi carry przeciwnej drużyny. Podobny styl gry wymaga odpowiednich przygotowań jak na przykład upewnienie się, że reszta drużyny przeciwnika znajduje się gdzie indziej, oraz zapewnienie sobie wizji w charakterystycznych miejscach. Jak je znaleźć?

Gdzie stawiać wardy jako asasyn?

Większość z totemów da się postawić również po przeciwnej stronie mapy, więc można wykorzystać je zarówno w drużynie niebieskiej, jak i czerwonej. Mogą one pomóc w eliminacji pojedynczych celów, jak i gankowaniu i zapewnianiu wizji w kluczowych momentach rozgrywki.

Ward przy krzaku na midzie

Jeden z podstawowych totemów, który może wykorzystać praktycznie każdy bohater. Gracze bardzo często zdają sobie sprawę, że sprawdzanie krzaku bez wizji może być niebezpieczne, ale prawie zawsze ward pozwoli wyeliminować przeciwnika, który będzie próbował dostać się na linię lub zejść z niej do jungli. Totem może być postawiony z każdej  z czterech stron, a dla midlanera może stanowić również wizję w przypadku, gdyby obawiał się on wizyty przeciwnego junglera.

Krzak w pobliżu Barona

Wielu, zamiast postawić poniżej pokazanego warda, często stawia go w krzaku, w którym znajduje się gracz. Ten z pokazanego poniżej zdjęcia daje wizję wcześniej i daje jej więcej. Jest to również rewelacyjny totem, który pozwala na wykończenie samotnie zbliżającego się przeciwnika.

Reklama

ZOBACZ – Gracze LoLa kradną red buffa przenosząc go do swojego lasu. Najbardziej kreatywny sposób na kradzież?

Ward przy dolnej alei

Kolejny ward daje graczowi wizję na golemy oraz graczy zmierzających na dolną aleję. Pozwala on wyeliminować zarówno junglera, jak i strzelca, który samotnie przechodzi dolną aleją. Gracz jest niewidoczny zarówno dla leśnika, który byłby zajęty golemami, jak i dla totemu w przypadku, gdyby przeciwnicy postanowili postawić go w tym samym krzaku.

Zasadzka przy red buffie

Wardy pokazane poniżej są świetnym sposobem na pogłębienie swojej dominacji nad przeciwnym junglerem. Po upewnieniu się, że przeciwnik nie ma pojęcia o obecności gracza w krzaku i zapewnieniu sobie wizji przy wszystkich dojściach do red buffa, wykonanie zasadzki powinno być niezmiernie skuteczne i proste w realizacji. Junglerzy w późniejszych fazach gry często oddają buffa, po którego przychodzi odosobniony strzelec. Powalenie go może zagwarantować drużynie wygraną walkę o Barona lub nawet grę.

Zasadzka przy blue buffie

Przedstawiony poniżej ward w połączeniu z wizją gracza pozwala odkryć mgłę przy wszystkich dojściach do golema z niebieskim buffem. Postawienie go pozwala na prostą eliminację przeciwnego junglera lub mid lanera, którzy zmierzaliby w stronę gracza.

Reklama

ZOBACZ – Zaskakujące postacie w LoLu, którymi coraz więcej osób gra na wszystkich liniach

Wardy pomagające w ganku na dolną aleję

Dwa wardy przedstawione poniżej mogą pomóc w przypadku, kiedy jako jungler lub mid laner gracz chce pomóc dolnej alei. Pierwszy z nich przyda się, kiedy zespół jest przyciskany do własnej wieży i pozwoli upewnić się, że przeciwnicy nie są przygotowani na zasadzkę. Drugi zaś jest przydatny, kiedy zespół przyciska przeciwników. Podstawienie się przez sojuszników, a następnie zwabienie przeciwnych ADC i supporta w pułapkę, jeśli wykonane poprawnie, powinno poskutkować wygraną walką.

ZOBACZ – Nowe postacie w League of Legends powinny być zablokowane na rankedach?

Wardy w pobliżu bazy przeciwnika

Ostatnie dwa wardy sprawdzą się w momencie, kiedy zespół prowadzi, ale nie przebił się on jeszcze przez turrety chroniące inhibitor. W momencie, kiedy przeciwnicy opuścili już bazę, a jeden z nich, który został w tyle, próbuje ich nadgonić, jest podatny na atak. Zespół przeważnie nie zdąży zareagować wystarczająco szybko, a powalenie przeciwnego carry może znów świadczyć o zwyciężonej walce.

 

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends