w

Główna różnica pomiędzy kobietami a mężczyznami w LoLu. Faceci grają wszystkimi postaciami, a kobiety…

Riot oficjalnie potwierdził to, co gracze podejrzewali. Pomiędzy kobietami a mężczyznami jest spora różnica, jeżeli chodzi o wybór postaci.


Nie są to wyniki żadnej z ankiet, a bezpośrednie dane od Riotu. Deweloperzy, opowiadając o tworzeniu różnych postaci i płci, wspomnieli także o jednej z głównych różnic pomiędzy mężczyznami a kobietami grającymi w LoLa.

Okazuje się, że mężczyźni praktycznie w ogóle nie patrzą na płeć postaci, którą grają. Rozkłada się to mniej więcej na 50%. Znaczenie mają tutaj głównie umiejętności bohatera, jego pozycja w mecie etc.

Kobiety patrzą na to inaczej

Temat kobiet wypłynął przy okazji kwestii wydawania cały czas żeńskich postaci. Niedawno pisaliśmy o tym, że 7 z 10 postaci okazało się być kobiecymi bohaterkami. Riot tłumaczył to głównie chęcią zrównania ilości męskich i żeńskich postaci.

Dopiero później dodano, że wcale nie jest to głównym powodem. Chodzi tutaj o to, że nie wydając żeńskiej bohaterki, Riot odwraca się w pewien sposób od kobiecej części LoLa. Jak to? Okazuje się, że 97% kobiet wybiera tylko żeńskie postacie.

Nie oznacza to, że kobiety nie zwracają uwagi na skille etc. Według tego, co pisze Riot, po prostu patrzą przede wszystkim na żeńskie bohaterki i z nich wybierają te, które im najbardziej pasują, tutaj wygląd niekoniecznie ma jakieś znaczenie, a przynajmniej Riot nic takiego nie sugeruje.

Riot potem komentował, że to w ogóle jedna z głównych różnic pomiędzy męskimi a żeńskimi graczami w LoLu. Na pewno jest to dość ciekawe, bo raczej na co dzień nie zwraca się na to szczególnej uwagi.