w

Gracze League of Legends z Europy muszą płacić więcej za RP od Amerykanów?

Społeczność zauważyła, że koszt RP różni się od siebie względem regionów. Czy Europejczycy przepłacają?


Tajemnicą nie jest fakt, że w zależności od miejsca na świecie waluta, którą trzeba zapłacić za RP, jest inna. Riot stara się wyrównywać stawki tak, by nikt z fanów LoLa nie był poszkodowany.

Tak przynajmniej jest w teorii. Gracze zauważyli, że Europejczycy muszą dość sporo przepłacić, by dostać taką samą ilość RP co Amerykanie.

Koszt RP na serwerach EUW i EUNE

Riot wielokrotnie podnosił ceny RP, tłumacząc to zmianami kursów walut czy inflacją. Takie zmiany ostatni raz wydarzyły się jeszcze w tym roku. W jednym z oficjalnych tekstów twórców można było przeczytać:

Zwiększamy koszt RP w wielu regionach, aby zrównoważyć nowe prawa podatkowe, zmiany kursów walut, inflację, a także ujednolicić ceny w poszczególnych regionach.

Jeden z fanów gry postanowił sprawdzić, jak obecnie prezentuje się wartość euro w porównaniu do dolara. Okazuje się, że 1 euro to 1,20 dolara amerykańskiego (stan z 30 listopada).

Co to oznacza w praktyce?

Za 10 USD otrzymać można 1380 RP. Na serwerach europejskich za tę samą ilość waluty w grze trzeba zapłacić 10 euro. Skoro jeden dolar to 0,83 euro, to wnioski nasuwają się same. Obecnie w Ameryce RP są tańsze, a kupując 1380 RP w Europie, przepłaca się za każdym razem prawie 2 euro.

ZOBACZ – Czy prestiżowe skórki z 2019 roku znów będą możliwe do odblokowania? Riot podpowiada

Mimo że te informacje nie są żadną tajemnicą, to wielu uświadomionych graczy poczuło się urażonych tym, że Riot ponownie nie wyrównuje swoich cen. Jeden z komentujących zauważył jednak, że rzeczywistość jest dość brutalna i zapewne nie ma co liczyć na korzystne aktualizacje:

Riot nigdy nie obniży ceny RP, chyba że zauważy ogromny spadek sprzedaży. Dla nich liczy się tylko to, by ludzie kupowali ich skórki.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends