w

Gracze LoLa błagają o nerfy Viego. Dlaczego według nich bohater jest zbyt silny?

Społeczność uważa, że Riot powinien zmienić coś w umiejętnościach Viego, by ten był bardziej zbalansowany.


Zniszczony Król to jeden z najnowszych championów w League of Legends. Na Summoner’s Rift pojawił się na początku tego roku i szybko zgarnął grono fanów. Niestety przez nietypowe mechaniki, bohater sprawiał wiele problemów i przez długi czas twórcy musieli walczyć z błędami, które powodował.

Dziś sporo osób twierdzi, że Viego wciąż jest problematyczny. Chodzi o to, że w pewnych sytuacjach jest zdecydowanie zbyt silny, co bywa frustrujące.

Viego potrzebuje zmian?

To, czy Viego jest zbyt silny i ma za duży wpływ na wynik meczu zarówno we wczesnej, jak i późnej fazie gry, jest tematem wielu dyskusji w społeczności League of Legends.

Mimo że jego win rato nie wskazuje na problem, ponieważ można uznać, że jest dość przeciętne, to pewne cechy bohatera są zdaniem niektórych naprawdę niezbalansowane. Według nich champion może być naprawdę uciążliwy, jeśli trafi w ręce kogoś, kto wie, jak nim zagrać.

Resety Zniszczonego Króla mogą dać niesamowitą przewagę podczas walk drużynowych. Właśnie przez mechanikę postaci gracze decydują się na inny build niż mogłoby się wydawać. Dziś zdecydowana większość fanów Viego buduje Divine Sunderera (zamiast np. Kraken Slayera). Co więcej – bohater nawet jeśli źle poradzi sobie w czasie fazy liniowej, to w późniejszych etapach gry i tak może odwrócić losy meczu do góry nogami.

ZOBACZ – Tier lista postaci na Ultimate Spellbook, czyli nowy tryb w LoLu. Kim najlepiej grać?

Jego styl gry polega na niskim ryzyku i wysokiej użyteczności, co sprawia, że jest niesamowicie popularny na scenie profesjonalnej, jak i kolejce solo. Przez ten fakt część społeczności zaczęła odczuwać, że bohater jest OP.

Gracze zaczęli zastawiać się, co można zmienić w Zniszczonym Królu, by ten był mniej irytujący. Jeden z fanów wpadł na ciekawy pomysł:

Głównym problemem jest to, że Viego nie jest zmuszony inwestować w przedmioty dające obrażenia, ponieważ jego drużyna może mu zapewnić resety. Przez to Zniszczony Król może iść w tanka i kupować np. Divine Sunderera, Steraka czy Randuina. Jego żywotność prawdopodobnie polega na tym, że jest wytrzymałą postacią posiadającą resety, co nie do końca pasuje do League of Legends.

Gracz zaproponował, by przemiana w przeciwnego bohatera była zależna od ilości zadanych przez Viego obrażeń.

Dzięki wprowadzeniu progu obrażeń, które Viego musi zadać, aby przemienić się w przeciwnika, niektóre z głównych problemów związanych z zestawem umiejętności Zniszczonego Króla zostałyby rozwiązane.

Taka zmiana sprawiłaby, że Viego musiałby skupiać się na przedmiotach zwiększających obrażenia, takich jak Kraken Slayer czy Blade of the Ruined King, co spowodowałoby, że jednocześnie stałby się mniej wytrzymały. Po zmianach Zniszczony Król musiałby być bardziej aktywny w walce, aby w pełni wykorzystać swoją umiejętność bierną.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends