w

Kayn z LoLa obchodzi dziś 4 urodziny. Najciekawsze fakty o tym bohaterze, o których nie wiedzieliście

Dziś mijają 4 lata od pojawienia się Kayna na Summoner’s Rift. Jakie są najciekawsze fakty o tym championie?


Równo 4 lata temu do League of Legends trafił champion z charakterystyczną grzywką i kosą. Mowa oczywiście o Kaynie – Żniwiarzu Cienia. Postać dziś jest uwielbiana przez wielu fanów na całym świecie, jednak sporo osób uważa, że jest to jeden z najbardziej pokrzywdzonych bohaterów – popularny champion, który przez 4 lata otrzymał tylko 2 skiny.

Jakie ciekawostki skrywa Kayn i Rhaast? Do kogo nawiązuje jego projekt i kim miał być podczas wczesnych etapów projektowania?

Ciekawostki o Kaynie z League of Legends

Kayn pojawił się na Summoner’s Rift 12 lipca 2017 roku.

Imię Kayna prawdopodobnie pochodzi od biblijnego Kaina – syna Adama i Ewy, który zabił swojego brata Abla.

Imię Darkina wywodzi się z łacińskiego słowa „rastrum”, które oznacza „grabie”.

Według wielu Rhaast i reszta Darkinów nawiązują do jeźdźców Apokalipsy. W tej teorii wzięto pod uwagę fakt nawiązania do pierwszego biblijnego mordercy – Kaina. Poza tym bohater z LoLa posługuje się kosą, która od wieków kojarzyła się z atrybutem śmierci/Ponurego Żniwiarza. Tytuł Kayna – Żniwiarz Cienia – również do tego nawiązuje (więcej: Darkini w League of Legends jako jeźdźcy Apokalipsy. Czy kolejny z nich będzie reprezentować głód?).

Jest to pierwsza postać, która ma do wyboru dwie zmiany w trakcie gry (Darkin lub Cienisty Skrytobójca), a jego zmiana jest zależna od tego, jak często z kimś walczymy oraz czy jest to postać walcząca w zwarciu, czy na dystans. W przeciwieństwie do innych transformujących się postaci, jego zmiana jest nieodwracalna.

W pierwszych konceptach Kayn miał być Vastajem. Prawdopodobnie było to związane z wydaną niedługo przed nim parą Vastajów: XayahRakanem.

Kayn jest bohaterem, który nie posiada żadnej umiejętności, która skaluje się z AP.

Jego imię – Shieda – pochodzi z Ionii.

W formie Darkina opis umiejętności Kayna zmienia się na „Rhaast” zamiast „Kayn”.

Jego taniec nawiązuje do „Reebok dance”.

W trakcie projektowania bohatera nazywano go Nemezis.

Kayn ma około 20 lat. Miał „nie więcej niż 10 lat”, kiedy Zed zabrał go do Zakonu Cieni. Rhaast ma od 3496 do 4396 lat.

Urodzony w Noxusie Kayn, wraz ze swymi rówieśnikamo, zostali zwerbowani jako dziecięcy żołnierze. Była to okrutna praktyka stosowana wyłącznie przez najbardziej nikczemnych dowódców w imperium.

Został wychowany przez Zeda po tym, jak ten znalazł go „leżącego w błocie, mierzącego złamanym sierpem w stronę mistrza zabójców”. Chłopiec był zakrwawiony i przemęczony walką.

Wkrótce potem stał się ulubionym uczniem Zeda i został wybrany przez niego na kolejnego przywódcę Zakonu Cieni, gdyby Zed w jakiś sposób ucierpiał.

Według oficjalnego komiksu od Riotu można przypuszczać, że Kayn podkochuje się w Akali. Ta, choć uważa go za atrakcyjnego, sądzi, że jest zbyt szalony jak na jej gust.

W polskiej wersji głosu Kaynowi użycza Mateusz Weber, natomiast Rhaasta – Piotr Kondrat. W angielskiej wersji są to Robbie Daymond i Sam A. Mowry.

Wygląd bohatera został zainspirowany Amonem z mangi i anime Devilman. Sposób, w jaki Darkin opętuje ludzkie ciała, jest podobny do sposobu, w jaki demony opętują ludzi w Devilmanie. Ci w obu przypadkach mogą również obezwładnić demona i wykorzystać jego moc jako własną.

Kayn może być nawiązaniem do Ling Yao, postaci z anime Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Obydwu bohaterów łączy podobieństwo polegające na tym, że mieszka w nich nadludzka istota, która rywalizuje z nimi o kontrolę nad ich ciałami (Rhaast, Darkin w Kaynie i Greed, homunculus w Ling Yao).

Wygląd Kayna może być nawiązaniem do Dantego, jak i Vergila ​​z Devil May Cry.

Kayn posiada aktualnie tylko 2 skórki. W tym roku trafił do klubu „1000 dni bez skina” – Klub 1000 powrócił do League of Legends. Która postać czeka na swojego skina prawie 3 lata?.

Ostatnim skinem bohatera jest legendarna skórka Kayn z Odysei, która pojawiła się w grze 12 września 2018 roku. Podczas wydarzenia Odyssey Kayn był głównym przeciwnikiem grupy bohaterów.

Kayn jest wielkim fanem muzyki zespołu K/DA.

Zarówno on, jak i Sona z Odysei, mają takie same żółte oczy i ślady na ciele ze względu na Orę znajdującą się w ich duszy. Odnosi się to do księcia Nuady i księżniczki Nuali z filmu Hellboy II: The Golden Army.

Muzyka, która gra podczas jego tańca, to remiks Uncharted Worlds z Mass Effect.

Rhaast ze skórki z Odysei pierwotnie pochodził z uniwersum Horizon (skinów Cosmic i Dark Cosmic). Dark Star Rhaast chciał zebrać Orę, aby ponownie otworzyć Bramy Ory i powrócić do swojego świata.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends