w

Gracze LoLa chcą móc wychodzić z meczów bez konsekwencji, jeżeli mają w drużynie AFK

Gracze proszą o zmniejszenie kar za wychodzenie z gry, w której jest już jedna osoba AFK.


Aktualna sytuacja w League of Legends nie jest najlepsza. Gracze skarżą się na toksyczność, która wydaje się być największa od 10 lat, a wychodzących z gry tylko przybyło. Społeczność, której zależy na czasie, postanowiła opisać problem i możliwe rozwiązanie.

Możliwość wyjścia z gry

Każdemu grającemu zapewne zdarzyła się sytuacja, gdzie jeden z sojuszników lub przeciwników przegrał swoją linię i zdenerwowany na leśnika oraz postać wroga, która rzekomo jest przesadzona, opuścił mecz we wczesnej fazie rozgrywki. Następnie wygrywający swoją linię TOP zagłosował na NIE, a my musimy czekać do 20 minut, pomimo tego, iż drużyna przeciwna ma trzy smoki, Herolda, a nasze wieże nie istnieją.


ZOBACZ – Rework Volibeara: Opis i prezentacja umiejętności, gameplay, skórki, darmowy skin, emotka

Jeżeli natomiast wyjdziemy, to otrzymamy karę czasową, nawet jeżeli mecz i tak jest przegrany, co proponują zmienić gracze, którzy mają na uwadze swój czas.

Opcja poddania się w 15 minucie nie powinna być jednogłośna, jeżeli głosują tylko 4 osoby, a system wykrył AFKa.

Drugą opcją jest pozwolenie przywoływaczom na opuszczenie rozgrywki, która wydaje się być bardziej odległa niż zmiana systemu wcześniejszego poddania się. Co ciekawe jeden z użytkowników porównał system z popularnej konkurencji LoLa — Doty 2.

W Docie jest system, który pozwala na odejście od komputera na określony czas. Takie opuszczenie rozgrywki jest uznawane jako „bezpieczne”, a gracz nie jest karany.

Kiedy bezpieczny czas minie, ich przedmioty można sprzedać, a całe złoto dzieli się pomiędzy pozostałych członków drużyny.

Dzięki temu możemy wygrać, pomimo przewagi przeciwników.

Społeczności jest nim zachwycona i mają nadzieję na zobaczenie czegoś podobnego w League of Legends, na ten moment natomiast ciężko powiedzieć, czy Riot zgodzi się na ten krok.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends