w

Gracze LoLa domagają się większych kar za wychodzenie z rankedów. Jedna z topowych propozycji

Jeden z graczy zaproponował, jak mogłyby wyglądać kary dla osób, które wychodzą z gier rankingowych.


Nie da się ukryć, że rankedy w League of Legends są dla wielu osób naprawdę ważne. Nic więc dziwnego, że obecność trolla czy afka podczas gry rankingowej jest niesamowicie denerwująca. Od dawna społeczność LoLa uważała, że Riot jest zbyt łaskawy dla tych, którzy niszczą innym gry.

Zdaniem fanów tytułu kary powinny być zdecydowanie wyższe, co zmniejszyłoby liczbę toksycznych zachowań. Aktualnie wielu trolli skutecznie obchodzi zabezpieczenia, a ci, którzy wiedzą, na jak dużo mogą sobie pozwolić, unikają bana przez długie miesiące.

Kary za rage quit na rankedach

Jeden z użytkowników Reddita – Monsieur_Nug – zaproponował, by Riot wprowadził wyższe kary dla osób, które wychodzą z gier rankingowych. Jego zdaniem za opuszczanie rankeda powinna być blokada na 24 godziny.

Ludzie nie powinni być w stanie rage-quitować gry rankingowej, a potem jeszcze tego samego dnia dołączać do kolejnego meczu. Riot mówi, że jest świadomy, jak toksyczny jest LoL, ale nie wie co z tym zrobić, bo ponad 90% toksyczności pochodzi od „nietoksycznych” graczy, którzy są toksyczni tylko od czasu do czasu.

Dzieje się tak, ponieważ ludzie wiedzą, że nic się nie stanie, jeśli będą chodzić afk co jakiś czas, a kary są lekkie, gdy robi się coś złego od czasu do czasu.

Według mnie za opuszczenie gry rankingowej powinien być po prostu automatyczny 24 godzinny ban.

Tak, wiem, że niektórzy ludzie mają sytuacje, że coś im wypada w realnym życiu lub mają po prostu awarię internetu. Oni też dostaliby bana na 24 godziny. Ale takie sytuacje zdarzają się naprawdę sporadycznie, dlatego nie powinno być z tym problemu. 

Gracz stwierdził, że dzięki takiemu podejściu LoL byłby o wiele mniej toksyczny, ponieważ ludzie mogliby wyjść z meczu tylko raz dziennie. Autor wpisu nie rozumie, dlatego Riot nie wprowadza poważniejszych kar, skoro otwarcie mówi, że chce walczyć z niewłaściwymi zachowaniami.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends