Gracze LoLa łączą się pod hashtagiem #JusticeForSkarner prosząc Riot o usunięcie Seraphine

League of Legends

Reklama

Seraphine stała się jedną z najbardziej znienawidzonych postaci za sprawą swojej historii.

Reklama


Nowo wychodzące postacie w największej grze MOBA na świecie bardzo często budzą kontrowersje. Zależne jest to od wielu czynników i często nie chodzi tylko o umiejętności w grze.

Świetnym przykładem jest Seraphine, która została znienawidzona przez graczy za wykorzystanie kryształów, w których zamknięta jest rodzina Skarnera, do zasilania swojego pojazdu, na którym porusza się ona w rozgrywce.

Skarner i Seraphine

Jeżeli interesujecie się światem Runeterry zapewne wiecie, że gatunek Kryształowego Strażnika ściśle powiązany jest z żywymi kryształami. Każdy z Brackernów (nazwa rasy) skrywał w swym ciele magiczny kryształ, który przechowywał ich wspomnienia, nadzieje i pragnienia, a także wszystko inne, co kształtowało ich osobowość. Po śmierci ciała i kryształy były chowane z wielką czcią, ozekając na potomków, którzy mieli przejąć dziedzictwo. Pewnego razu jednak praktycznie cały gatunek został zlikwidowany przez śmiertelników i okradziony z kryształów.

Reklama

Pogrążony w żałobie Skarner przemierzał doliny. Był przekonany, że nawet jeśli magia kryształów przetrwała, wkrótce zgaśnie w rękach śmiertelników.

Gdy słońce wyłoniło się zza horyzontu wiele tygodni później, Skarner usłyszał niepewne echa wołania w zakamarkach swego umysłu. Nie były to wspaniałe harmonie, do których przywykł wcześniej, a przerażony lament, brzmiący jak błaganie o pomoc. Wahał się przez chwilę. Jeśli poszedłby szukać zaginionych pobratymców, ci zakopani w piasku byliby bezbronni…

Jednak gdy krzyki ucichły, zrozumiał, że nie ma innego wyboru. Wyruszył na położoną na wschodzie pustynię.

Chociaż jego poszukiwania odbywają się w samotności, czasem słyszy zagubioną pieśń kryształów, która jednak zaraz potem cichnie. To uczucie, które przynosi zarówno ukojenie, jak i smutek. Skarner stara się przekuć je w determinację, wiedząc, że liczy się tylko przetrwanie Brackernów.

ZOBACZ – Dlaczego gracze uważają, że okno wyboru run w lobby LoLa jest nieintuicyjne i przestarzałe

Co łączy jednak małą artystkę z Piltover z pustynnym Skarnerem? Okazuje się, że ukradziony kryształ trafił w jej ręce za sprawą prawdopodobnie niczego nieświadomych rodziców. Postanowili zakupić córce kryształ, aby zbudować urządzenie tłumiące jej magiczny słuch. Udało się, lecz nie obyło się bez efektów ubocznych. Z kryształu Seraphine usłyszała głos przedstawiciela rodziny Skarnera, który postanowił pomóc jej okiełznać talent.

Głos z jej hextechowego kryształu mówił o tym, co może osiągnąć nienawiść pozostawiona bez kontroli. Seraphine nie mogła pozwolić na to, by w taki sposób ucierpiały miasta, które kochała. Przekonując rodziców do pomocy, zdemontowała swój tłumik i razem zmienili kryształ, aby zasilić jego przeciwieństwo – platformę, która wzmocniłaby jej umiejętności zamiast je tłumić i pozwoliłaby jej słyszeć innych w całej ich okazałości. Zjechała tą platformą w dół jak po swego rodzaju scenie, wychodząc na Antresolę między Piltover a Zaun. Gdy tłumy się zebrały, a światła olśniły, usłyszała obywateli z obu światów – zmieszanych ze sobą, by jej posłuchać.

ZOBACZ – Unikalna ikonka Seraphine i K/DA powróci? Gracze LoLa narzekają, że jej nie otrzymali

Wydawać się może, że nie jest to nic złego, albowiem gwiazda chce wykorzystać jego moc do dobrych, pokojowych celów i zapewne nie wie, że ma coś wspólnego z Pustynnym Skorpionem. Wszystko psuje jednak interakcja i kwestia, którą Seraphine wypowiada właśnie do Skarnera w grze.

I miss your kind too, Skarner. Would you like to hear their song?

Też tęsknię za twoim gatunkiem, Skarner. Czy chcesz usłyszeć ich piosenkę?

Widząc cierpienie, które przeżywa biedny strażnik, stwierdzić można, że jest to zdecydowanie nie na miejscu, a nowa bohaterka szybko okrzyknięta została samolubną egoistką, która za grosz nie ma współczucia dla innych istot.

W związku z tym społeczność League of Legends wyraziła współczucie i postanowiła razem obronić Strażnika Kryształów. Do tej pory powstało już wiele memów od mainów przeróżnych postaci, którzy zadeklarowali chęć pomocy w unicestwieniu piosenkarki.

Dodatkowo do akcji dołączył nawet zespół G2 Esports, który opublikował przeróbkę filmu K/DA – MORE, w którym to Skarner porywa za pomocą superumiejętności Seraphine.

Riot Games widząc taki obrót sytuacji, poinformowało graczy, że lore zostanie zmienione na bardziej przyjazne fanom Skarnera. Firma musi się spieszyć, albowiem tag #JusticeForSkarner używany jest coraz częściej, a sojuszników skorpiona przybywa.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej