w

Gracze LoLa są tak wściekli na T1, że nękają oni nawet babcię komentatorów, grożąc im i wyzywając

 WKoreańscy fani zespołu T1 nękają babcie komentatora LCK.


Jakiś czas temu pisaliśmy o ciężarówce, którą wynajęli fani zespołu T1, po tym, jak ten nie zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata 2020. Teraz zostały ujawnione kolejne informacje i tym razem chodzi o nękanie rodziny jednego z pracowników LCK.

Afera z udziałem wielbicieli jednej z najlepszych drużyn na świecie wciąż narasta. Przyczyniła się również do dezaktywacji konta na Twitterze jednego z anglojęzycznych komentatorów LoLa na Twitterze. O co tak właściwie chodzi?

Fani przeciwko zarządowi T1

Mistrzostwa Świata 2020 dobiegły końca ponad tydzień temu, jednak bez udziału T1, albowiem nie zakwalifikowali się oni nawet do turnieju. Być może właśnie z tego powodu postanowiono zatrudnić nowych trenerów, z czym nie zgadzają się koreańscy fani. Oprócz wynajętej ciężarówki z wielkim ekranem wyświetlającym napisy skierowane do kierownictwa postanowiono nękać babcie jednego z komentatorów i analityków regionalnej ligi LCK.

Mowa tutaj o Nick „LS” De Cesare, który zmuszony został do dezaktywacji konta na Twitterze z powodu skierowanych w jego stronę nieodpowiednich komentarzy. Informacje te ujawnił środkowy Fnatic, Tim „Nemesis” Lipovšek podczas transmisji na żywo.

Jego babcia była nękana… a ludzie chcą mu zrobić naprawdę złe rzeczy.

Video

ZOBACZ – Wiadomo już jaki utwór odgrywany jest na pasywce Evelynn w skórce K/DA ALL OUT w LoLu

Wszystko zaczęło się na początku listopada, kiedy wspierający w T1, Lee „Effort” Sang-ho przypadkowo ujawnił rozmowy na Discordzie. Wspomina on w nich, że są plany dodania LS i byłego gracza StarCraft 2, Choi „Polt” Seong Hun, jako głównych trenerów w ramach rekonstrukcji kadry. To właśnie wtedy na kierownictwo T1 i samego LS spadła fala nienawiści i żądania zmiany decyzji. W tej sprawie wypowiedział się nawet streamer i weteran LCS, Christian Rivera.

Nękanie babci LS jest po prostu obrzydliwe, trzeba być na telefonie, próbując zaplanować, co zrobić, jeśli ktoś wyśle ​​jej coś szkodliwego lub przyjdzie do jej domu, aby ją skrzywdzić, to jest surrealistyczne. Jak gry wideo mogą sprawdzić, że ktoś zrobi coś takiego…

Powód sprzeciwu

Zazwyczaj nic nie dzieje się bez przyczyny i przeróżne działania muszą mieć powód, dlaczego więc gracze tak mocno krytykują i nienawidzą tych dwóch osób?

Nick „LS” De Cesare uznawany jest za kontrowersyjnego. Wszystko to przez to, że trenował koreańską drużynę BBQ Olivers i kłócił się z graczem SKT, Park”Untara” Ui-jin.

Choi „Polt” Seong Hun natomiast, jak twierdzą fani T1, nie jest związany z League of Legends. Znany jest jako profesjonalista ze Star Craft 2. Z tego właśnie powodu może nie sprawdzić się jako trener, albowiem nie zna on dobrze gry i zasad w niej panujących.

Kilka dni temu do sprawy odniósł się zarząd T1, który wystosował oficjalny komunikat do fanów. Jak widać, nie za bardzo on pomógł, a pod wpisem na Twitterze możemy zauważyć ogromną ilość negatywnych komentarzy.

Być może kierownictwo pod naporem społeczności zmieni swoją decyzję lub odniesie się po raz drugi do zaistniałej sytuacji. Kilku użytkowników stwierdziło nawet, że afera jest tak duża, że wcale nie zdziwią się, jeżeli jest to początek końca legend e-sportu T1.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends