w

Gracze LoLa są zdenerwowani, że jeden z „najnowszych” przedmiotów w grze zostanie ponownie usunięty

Społeczność wysnuła teorię, że Riot chce usunąć jeden z itemów, który powrócił do gry po przerwie.


Statikk Shiv, przedmiot, który został ponownie dodany do gry po dwuletniej nieobecności, prawdopodobnie będzie kandydatem do usunięcia w przyszłym sezonie. A przynajmniej tak uważają gracze, którzy są już zdenerwowani zmianami i nerfami, które oferuje Riot.

Statikk Shiv zostanie usunięty?

Statikk Shiv nie był dostępny w sklepie z przedmiotami League of Legends od ponad dwóch lat, ponieważ został usunięty z gry w 2020 roku po tym, jak był podstawowym przedmiotem od samego początku. Ostatecznie ponownie pojawił się w sklepie po przeróżnych zmianach.

Jednak od czasu ponownego dodania w aktualizacji 13.10, Statikk Shiv został znacznie osłabiony, a jego współczynniki mocy umiejętności i premie do obrażeń zostały ograniczone przez Riot. Po tym jak w jednej z łatek 50% współczynnik AP został zmniejszony do 15%, twórcy ponownie wzięli się za ten przedmiot, tym razem mocno osłabiając czyszczenie fali z 250-300 punktów obrażeń do 200.

Przez ostatni rok Kosa Statikka jest na swego rodzaju kolejce górskiej wyważenia. Na początku przedmiot zapewniał korzystne skalowanie z mocą umiejętności, aby zachęcić do zestawów hybrydowych. Świetnie sprawdzał się w czyszczeniu fal. Oba te aspekty zbyt mocno wpływały na rozgrywkę. W tym patchu nieco osłabiamy czyszczenie fal zapewniane przez przedmiot, ale rekompensujemy tę zmianę, gdyż jego ogólna moc jest na rozsądnym poziomie.

Gracze skomentowali całą sytuację na Reddicie, twierdząc, że nerwy przedmioty wynikają z faktu, że Riot chce go w końcu usunąć.

Kosa Statikka będzie usunięta w przedsezonie, prawda? Ciągle osłabiają jedyny i mam na myśli serio JEDYNY powód, dla którego ludzie kupują ten item. Więc kiedy ludzie przestaną kupować przedmiot, ponieważ nie jest już dobry w  czyszczeniu fal miniomów, Riot go usunie.

Inny z użytkowników Reddita napisał:

Ludzie z Riotu nie chcą się przyznać, że przywrócenie Statikka było błędem. 

W przeszłości twórcy niejednokrotnie usuwali itemy, które okazywały się porażką i w ostateczności mało kto z nich korzystał. Z tego też powodu społeczność uważa, że tak będzie i tym razem.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends