w

Gracze LoLa traktują ARAMy zbyt poważnie? Dlaczego nie da się już tam dobrze bawić?

Część graczy League of Legends narzeka na niedawną aktualizację ARAMów. Dlaczego?


Jak już zapewne większość osób wie, niedawno do gry weszła dość znacząca aktualizacja Howling Abyss. Sporo się o tym mówiło pod względem balansu i tego, że m.in. przez przewracające się na mapę wieże, przewagę zyskali bohaterowie bijący się w zwarciu.

Niektórzy twierdzili, że takie odświeżenie było potrzebne i nowości sprawdzają się bardzo dobrze. Inni uważali, że Riot musi przyjrzeć się przelicznikom różnych postaci, by te nie były na ARAMach zbyt OP.

Są też i tacy, którym przeszkadza coś zupełnie innego. Nie chodzi o sam balans czy o to, że twórcy postanowili coś zmienić. Problemem jest fakt, że tryb przestał być już zabawny. Dlaczego?

ARAMy nie są już zabawne?

Użytkownik Reddita o pseudonimie IOnlyPlayLeague napisał posta, w którym stwierdził, że granie ARAMów nie sprawia już takiej frajdy, jak dawniej. Problemem nie są same zmiany, ale to, że przez nie społeczność traktuje ten tryb gry znacznie poważniej, przez co niewiele zostało z przypadkowych i dynamicznych walk. Zamiast tego gracze wolą być uważni i analizować każdą decyzję.

ARAMy wydają się mniej „for fun”, odkąd weszły te wszystkie zmiany. Wydaje mi się, że teraz ludzie traktują grę zbyt poważnie. Nowy system wież jest dość karcący, a w połączeniu z dość długimi czasami odrodzenia, gry kończą się całkowitą dominacją i zmiażdżeniem jednego z teamów dużo wcześniej niż zazwyczaj. 

Czuję, że dawniej było o wiele więcej team fightów niż teraz. Dziś ludzie grają bardziej zachowawczo, aby nie zostać ukaranym za błędy. Potem i tak jedna z drużyn zrobi coś źle, co skutkuje dość szybkim końcem meczu.

Zdecydowanie teraz ARAMy są mniej przyjemne. 

Przytoczony wyżej wpis zdobył dość dużo pozytywnych ocen, przez co stał się popularny. Wielu graczy zgadza się ze słowami autora. Jest to bardzo ciekawe, ponieważ kilka dni temu mowa była o innym popularnym poście na Reddicie, w którym jeden z graczy uważał, że zmiany wpłynęły na ARAMy niesamowicie pozytywnie i to dzięki nim tryb jest jeszcze zabawniejszy. Jak widać, opinie o aktualizacji Howling Abyss są mocno podzielone.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends