w

Riot zmienia wygląd jednego z pingów w LoLu. Teraz będzie kojarzył się mniej toksycznie?

Twórcy zauważyli, że jeden z nowych pingów jest wykorzystywany w niewłaściwy sposób. Postanowili go nieco przerobić.


Przedsezon przyniósł do League of Legends wiele nowości. Sporo zmian dotyczyło itemów, w tym m.in. ponownego dodania do gry Rod of Ages.

Zmieniło się sporo w sposobie jungle’owania, a do tego odświeżyło się koło pingów, które nie tylko dostało inne grafiki, ale również zupełnie nowe formy komunikacji. I tu pojawił się pewien problem.

Kolejne kontrowersje związane z pingami w LoLu

Około miesiąca temu pojawił się artykuł o tym, że według graczy League of Legends pewien nowy ping kojarzy się dość negatywnie i może być wykorzystywany do nękania sojuszników. Opowiadał o  tym jeden ze streamerów, który porównał grafikę „baitu” do stryczka, którym można spamować komuś, sugerując mu odebranie sobie życia – Dlaczego nowy ping z League of Legends jest teraz używany przez naprawdę toksycznych graczy?.

Szybko okazało się, że coraz więcej ludzi ma takie skojarzenie, a toksyczne wykorzystywanie pinga robi się coraz popularniejsze.

Internet zalały różne zgłoszenia i negatywne opinie na ten temat, w których gracze sugerowali twórcom zmienienie grafiki, ponieważ nie tylko mają dość patrzenia, jak ktoś wykorzystuje pinga w zły sposób, ale też sami nie chcą go używać, ponieważ boją się, że zostaną posądzeni o toksyczność.

Czy zamierzamy przerobić ping „bait”, czy po prostu to zostawić? Nie mogę go używać, ponieważ ktoś może pomyśleć, że sugeruję mu, by się zabił, a potem mnie za to zlinczuje i wyjdzie z gry. 

Pojawiło się wiele osobnych wpisów na Reddicie czy Twitterze, w których społeczność wprost prosiła o usunięcie pinga, ponieważ wydawał im się bezużyteczny. Zdaniem graczy fakt tego, że grafika kojarzy się dość niebezpiecznie z liną i targnięciem się na swoje życie, powinien zapalić nad głową Rioterów czerwoną lampkę.

W końcu do internetu wypłynęła nowa grafika „baitu”. Jak się prezentuje?

Co na to gracze?

Riot myśli, że zmiana grafiki baitu coś da? Dźwięk tego pinga jest już tak wypalony w mojej psychice, przez co od razu kojarzy się z tym, że ktoś sugeruje mi, bym się zabił. 

Nowa grafika nieco przechyliła i przerobiła początkowy haczyk oraz dodała do niego ozdobę, którą można kojarzyć z listkiem. Według wielu taka przeróbka niewiele da, ponieważ ping zdobył już nowe toksyczne znaczenie i tak właśnie się kojarzy. Dodanie paru ozdobników czy pochylenie grafiki nie sprawi, że przestanie być łączona z czymś negatywnym.

Część fanów gry sugeruje, że jedynym sposobem jest zupełne przerobienie grafiki, zmiana jej nazwy, a nawet przeznaczenia. Dopiero wtedy można byłoby porzucić poprzednie skojarzenia i pójść w zupełnie innym kierunku. Teraz nie pomogą już dobre intencje i drobne zmiany wizualne. Nie, jeśli mówi się o jednej z najbardziej toksycznych społeczności w świecie gier komputerowych.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends