Gracze LoLa uważają, że rework Yuumi był niewypałem. Statystki pokazują jednak coś ciekawego

League of Legends

Reklama

Yuumi dalej budzi ogromne kontrowersje w społeczności League of Legends.

Reklama


Zdaniem graczy LoLa Yuumi po reworku dalej sprawia wrażenie zbyt silnej. Bohaterka otrzymała w ostatnim czasie rework, który miał sprawić, że zniknie z e-sportowej sceny, a w standardowym League będzie trafiała głównie w ręce świeżych graczy. Cel Riotu nie został jednak spełniony w stu procentach – bohaterka dalej pojawia się stosunkowo często w profesjonalnych rozgrywkach.

W wątku wypowiedział się Riot Phreak, który jest odpowiedzialny między innymi za balans rozgrywki. Projektant napisał, że ostatnie poprawki mimo tego, jakie wrażenie mogą sprawiać, wypadły całkiem nieźle. Co dokładnie mówią statystyki zaprezentowane przez dewelopera?

Jak aktualnie radzi sobie Yuumi?

Gracze niekoniecznie zgadzają się z wypowiedzią Phreaka, zgodnie z którą Yuumi po zmianach odnajduje się słabiej na profesjonalnej scenie. Mimo że posiada ona tylko 40% win rate w LEC oraz letnim splicie LCK, w LPL ten współczynnik wynosi aż 70%, co jest najwyższą liczbą pośród wszystkich supportów. Bohaterka nie jest jednak już aż tak często wybierana, znajdując się na 6. pozycji, kiedy sprawdzi się, który champion jest najpopularniejszy.

Reklama

Odkąd e-sportowcy League of Legends zwrócili uwagę na Yuumi i jej potencjał w rękach profesjonalnych graczy twórcy gry nie mieli łatwego zadania, balansując bohaterkę. Głównym problemem jest brak możliwości namierzenia Yuumi, kiedy ta jest przyczepiona do sojusznika.

Jej dominacja w niektórych turniejach wraz z niekoniecznie ciepło przyjętą przez graczy mechaniką podłączania się do sojusznika sprawiły, że postać szybko stała się jedną z najbardziej znienawidzonych w League of Legends.

Aktualizacja midscope trafiła na serwery w takim momencie, że postać była wyłączona podczas turnieju MSI. Poprawki nie usunęły jednak tego, co jest przyczyną ogromnej ilości hate’u, który płynie w stronę bohaterki.

Yuumi nie radzi sobie również najgorzej w kolejce solo/duo, utrzymując współczynnik zwycięstw na poziomie przekraczającym 51% przy pick rate w okolicach 15% nawet w dywizjach Diament+. Twórcy bez dwóch zdań będą wydawali kolejne poprawki, które dotkną omawianej postaci, jednak nie ma co liczyć na większe zmiany, które dotknęłyby jej kluczowych mechanik.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej