w

Gracze LoLa wiedzą już, kto będzie nową bohaterką w LoLu? Ciekawa teoria, która może się sprawdzić

Riot Games

Jeden z graczy stworzył ciekawą teorię dotyczącą nowego wspierającego w LoLu.


Jakiś czas w temu w najnowszej roadmapie pojawiła się zapowiedzieć nowej bohaterki do League of Legends. Na ten moment nie mamy o niej zbyt wielu informacji, ale te szczątkowe dostarczone przez deweloperów pozwoliły fanom na stworzenie naprawdę ciekawej teorii.

Połączono przyszłego championa z postacią z gry Legends of Runterra i co ciekawe, wiele elementów dobrze pasuje i faktycznie może okazać się, że już niedługo trafi do LoLa.

Teoria prosto od społeczności LoLa

Raczej nikogo nie powinno dziwić, że fani jednej z największych gier MOBA na świecie są kreatywni i oddani produkcji. W związku z tym po każdej zapowiedzi wielu z nich próbuje rozwiązać zagadkę i łączy już istniejące informacje z tymi nowymi. Świetnie sprawdza się w tym celu Legends of Runterra, karcianka od Riotu, w której jest zdecydowanie więcej bohaterów, a sam Riot potwierdził, że niektórzy z nich w przyszłości mogą trafić do LoLa.

Świetnym przykładem jest tutaj odkryta przez Redditora SoulArchdragon – Corina Veraza. Za pomocą świetnie wykonanych grafik przedstawił kilka powodów, dla których to właśnie ona jest nową wspierającą. Oto prezentacja, którą wykonał:

Zaczął od przedstawienia jej kart w Legends of Runeterra, których ma kilka. Oto one:

Jak możemy zauważyć, posiada już motyw Battle Academia i Spirit Blossom, znanych serii skórek z League of Legends.

Ci ograniczeni Piltoverczycy znają się tylko na technice. Nie umieją docenić delikatnego artyzmu łodyżek, płatków i komórek w mych kultywatorach. Nie zasługują na to, ale zgotuję im najpiękniejszą zagładę w historii.

Riot w roadmapie w ten oto sposób przedstawił nowego supporta:

Tym miastem rządzą pieniądze. Technologią, potęgą, ludźmi. Jeśli masz dość kasy, możesz kupić wszystko. Technologię, dzięki której sięgniesz po to, czego pragniesz, i którą wyrzucisz, gdy stanie się zbędna. Potęgę, dzięki której napuścisz na siebie swoich wrogów, by patrzeć, jak zabijają tych, których przysięgali chronić. I ludzi, którzy zmanipulowani twoją przerażającą charyzmą pozwalają wysłać się na niemal pewną śmierć, przed którą wybawić ich może jedynie spełnianie twoich zachcianek.

Na koniec poznają imię tego, który naprawdę rządzi tą grą, tego, który przywołuje strzały… „wspierającego”.

Oto kilka powodów:

  • Tytuł w angielskiej wersji zaczyna się od litery “C”, a ta jest ważnym elementem lore Coriny, autor prezentacji sugeruje, że może być to nawiązanie.
  • Wygląda na to, że wspierający ma wyjść z regionu rządzącego przez pieniądze. W Runeterrze znamy głównie 3 takie: Zaun, Piltover, Bilgewater. W związku z nadchodzącą premierą serialu Arcane, który będzie rozgrywać się w Zaun i Piltover, prawdopodobnie postać również będzie powiązana z tym miejscem.
  • Z pierwszych liter w tytule możemy ułożyć słowo C.R.E.A.M. Autor sugeruje, że może mieć to związek z ksywkami Ekko (Echo) oraz Vi (Rzymska 6), a postać jest ich dawną znajomą / przyjaciółką z dzieciństwa.

Znak opublikowany w roadmapie jest bardzo podobny do tego z Zaun. Co ciekawe, Corina jest jednym z bogatych Chem-baronów. Do tej pory mogliśmy usłyszeć pogłoski, że nową postacią będzie właśnie Chem-baron.

Poglądy Coriny dotyczące technologii, ludzi i siły również zgadzają się z tym, co mogliśmy przeczytać w zapowiedzi.

“…patrzenie jak zabijają tych, których przysięgali chronić.”

  • Może odnosić się to do roli wspierającego i strzelca. Zadaniem supporta jest ochrona ADC.
  • Może to również nawiązywać do sytuacji, w której wspierający likwiduje przeciwnego strzelca.

“… i ludzi do manipulowania z twoją przerażającą charyzmą…”

  • Corina jest bardzo charyzmatyczną postacią i oszukała wielu ludzi.
  • Caitlyn znała Corinę osobiście i była zszokowana, kiedy zorientowała się, że to Corina. Oznacza to, że jej charyzma jest na tak wysokim poziomie, że bez najmniejszych problemów oszukała znaną szeryfową.
  • Bohaterka oszukała również archiwistkę i zebrała informacje poufne.

Czy Corina będzie nową postacią w świecie League of Legends? Tego na ten moment nie wiadomo, ale istnieje na to naprawdę spora szansa. Jednak informacje te nie są potwierdzone oficjalnie i pamiętajmy, że to tylko fanowska teoria.