w

Społeczność LoLa wciąż prosi o zbalansowanie tej postaci. Jest obecna w 95% gier na Worlds 2021

Gracze proszą Riot, by ten w końcu zajął się wyważeniem Irelii.


Irelia to bohaterka, która pojawiła się na Summoner’s Rift 16 listopada 2010 roku. Postać doczekała się znanego powiedzenia, które słyszało większość graczy – „Better nerf Irelia”. Jak się okazuje, znany mem jest wciąż żywy i spora część społeczności wręcz błaga Riot, by ten zajął się balansem wspomnianej postaci.

Według wielu sytuacja jest wręcz opłakana. Irelia nie tylko niesamowicie często pojawia się na Mistrzostwach Świata, ale również przeraża graczy na solo Q.

Stan Irelii z League of Legends

O Irelii mówi się naprawdę sporo. Bohaterka cieszy się ogromną popularnością na scenie profesjonalnej, ale również jest sławna, jeśli chodzi o kolejkę rankingową. Nie oznacza to jednak, że społeczność uwielbia wspomnianą postać. Najczęściej można trafić na opinie, że ta wymaga większych zmian i Riot powinien zająć się balansowaniem jej umiejętności.

Aktualnie Irelia zajmuje miejsce na podium, jeśli chodzi o ranking najczęściej banowanych championów. Przebija ją jedynie Zed i Vex.

Wielu graczy zwyczajnie nie lubi grać przeciwko niej. Twierdzą, że postać jest irytująca, zbyt silna i toksyczna, a Riot powinien w końcu wysłuchać swojej społeczności i zająć się balansem tego, co wyważenia faktycznie wymaga.

Jeden z graczy poruszył temat Irelii, sugerując, że Riot celowo ignoruje prośby graczy, jeśli chodzi o konkretne nerfy bohaterki tego artykułu.

Według wielu obecność Irelii na scenie profesjonalnej jest niesamowicie przytłaczająca. Jeśli podsumuje się picki oraz bany, to bohaterka pojawiła się prawie w każdej grze.

Gracz o nicku QuietVermicelli9931 napisał:

Po tym, jak wielu ludzi narzekało na to, jak niesprawiedliwy i niezbalansowany jest ten champion, oraz po tym, jak społeczność podsunęła tyle pomysłów na zredukowanie zadawanych przez nią obrażeń i jej sustainu, jej współczynnik pick i ban rate na scenie profesjonalnej wynosi 95% i jest ona jednym z najbardziej obleganych championów na tegorocznych Worldsach.

Autor posta stwierdził, że Riot zwyczajnie zignorował graczy i w czasie aktualizacji na Mistrzostwa Świata w ogóle nie zainteresował się stanem bohaterki.

Co prawda w patchu 11.20 pojawiły się pewne nerfy, ale zdaniem gracza są one zbyt małe, by naprawić niekorzystną sytuację. Co więcej, QuietVermicelli9931 twierdzi, że twórcy wypierają się tego, że ich gra jest niezbalansowana. Jako przykład podał najnowszy film zapowiadający zmiany w przedsezonie. Usłyszeć na nim można, że Riot jest zadowolony ze stanu gry w obecnym sezonie oraz jego zdaniem zespół pracuje nad tym, by postacie nie były zbyt silne. Twórcy mówią, że słuchają graczy i jeśli ci twierdzą, że granie przeciwko komuś „nie sprawia frajdy”, to taka postać jest analizowana pod kątem złożoności.

Zdaniem autora postu sytuacja Irelii sprawia, że wielu graczy nie chce grać przeciwko niej (co pokazuje bardzo wysoki współczynnik banów), co też odbija się na mainach tej postaci.

Nie wszyscy zgodzili się z powyższą opinią. Komentujący zauważyli, że nie tylko Irelia jest niesamowicie popularna podczas Mistrzostw Świata. Zaraz obok niej znajdują się takie postacie jak Miss Fortune, Lee Sin czy Leona, a mimo to sporo osób skupia się tylko na jednej bohaterce.

Dla porównania Miss Fortune do tej pory na Worlds 2021 została pickowana/banowana w 97,4% gier. W przypadku Lee Sina liczba ta jest taka sama, jak u Irelii.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends