w

Gracze LoLa znaleźli sposób na AFKowanie w meczach. Prostym trickiem zainteresował się Riot

Riot Games

Nowy sposób na bycie AFK w League of Legends. Riot będzie to łatać?


Riot Games w przedsezonie 2023 wprowadziło kilka innowacji do systemu odpowiadającego za wykrywanie AFK-ów w League of Legends. Teraz jest to trudniejsze, a kary surowsze. Do tej pory wydawało się, że nie ma już skutecznego triku, aby odejść od komputera i nie dostać blokady.

Społeczność jednak nie powiedziała ostatniego słowa i już znaleziono rozwiązanie. Z pomocą przyszedł jeden bohater i zreworkowana niedawno umiejętność.

Sposób na AFK-a

System wyłapujący AFK-ów nie pełni ważniej funkcji tylko na rankedach i grach przeciwko innym graczom, ale również w meczach na boty. Pozwala to na zmuszenie wszystkich do gry, a nie tylko części graczy. Teraz pojawił się na to nowy sposób.

Wystarczy picknąć Akshana, kupić Tarczę Dorana i zacząć kręcić się wokół obozu wilków, jakby jutra miało nie być. Bohater będzie się obracać przez całą grę, a drużyna spokojnie wygra starcie z botami.

Jeden z Rioterów udzielił się w wątku na Reddicie dotyczącym tego sposobu i przyznał, że przyjrzy się temu i to od razu.

Sposób na ten moment działa, ale nie wiadomo na jak długo. Aktualizacja może pojawić się już niedługo, za kilka tygodni lub nigdy. Gracze muszą więc radzić sobie sami i po spotkaniu takiego AFK-a warto zgłosić go od razu po grze.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends