w

Dlaczego Mundo przechodzi rework, skoro na Shyvanę zagłosowało o wiele więcej graczy?

Gracze League of Legends zastanawiają się, dlaczego Riot unika VGU Shyvany.


Niecały miesiąc temu twórcy ujawnili wygląd nowego Mundo, nad którego reworkiem aktualnie pracują. Zapowiedź nie spodobała się wielu graczom, ponieważ społeczność liczyła na wybór innego bohatera.

Niedługo potem Riot zaliczył kolejną wpadkę, tłumacząc się w pokrętny sposób, dlaczego ankieta do kolejnego reworku nie została przeprowadzona. Najbardziej w tym wszystkim poszkodowani czują się gracze Shyvany, którzy uważają, że są pomijani, a nawet całkowicie zapomniani.

Czy Riot świadomie ignoruje Shyvanę i jej fanów?

Nowy wygląd Mundo ogłoszono wraz z wieloma innymi informacjami w ramach oficjalnych wypowiedzi Riotu. W tym samym artykule pojawiła się wzmianka o braku ankiety kierowanej do społeczności. To właśnie ten fragment poruszył niektórych graczy, którzy zaczęli snuć teorie, dlaczego twórcy pominęli kontakt z fanami i sami postanowili wybrać bohatera do reworku.

Coraz większa ilość pytań i spekulacji doprowadziła do tego, że twórcy ponownie wypowiedzieli się w tej kwestii, tłumacząc, że brak ankiety to m.in. wynik natłoku prac nad Spirit Blossom i Psy Ops. Takie wyjaśnienie nie zadowoliło graczy, ale sprawiło, że dyskusje na ten temat ustały na krótki czas.

Fani Shyvany postanowili znów wziąć na tapet kwestię jej reworku. Zaczęli przeglądać wyniki starych głosowań, jak również dawne wypowiedzi Rioterów. Statystyki pokazują, że społeczność gry była zdecydowana w kwestiach wyboru bohatera do VGU.

Globalne wyniki ankiety

Jak widać – zaraz po wyczekiwanym Volibearze (24,59%) i Fiddlesticksie (24,42%), którzy dostali rework niedługo potem, na podium pojawiła się Shyvana, zdobywając 20,42% głosów. Może wynik sam w sobie nie jest powalający, ale Mundo, którego wybrał Riot, zgromadził ich tylko 14,39%.

Ankieta nieco różni się, jeśli ograniczy się jej wyniki do chińskiej społeczności League of Legends, która – co nie powinno nikogo zdziwić – stanowi ogromną część całej puli graczy.

Wyniki ankiety w Chinach

Tutaj, co może być dla niektórych zaskakujące, zwyciężczynią jest Shyvana, która przebiła nawet Volibeara (który wygrywał globalnie). Aż 24,67% chińskich graczy chciało otrzymać VGU wspomnianej bohaterki. Niestety Riot nie wziął tego pod uwagę.

W jednej z oficjalnych wypowiedzi Riotu można było przeczytać:

Uważamy, że wielu graczy ucieszy się z naszej decyzji [względem reworku], gdy już ją ogłosimy (co mamy zamiar zrobić w następnym poście na temat planowania). Wciąż planujemy zorganizowanie głosowania nad kolejnym VGU, co nastąpi w przyszłym roku i będzie dotyczyć aktualizacji kolejnego bohatera.

Takie podejście dla wielu graczy jest kompletnie niezrozumiałe. Szczególnie że w przypadku problemów z aktualną ankietą można było wziąć pod uwagę wyniki z poprzedniej.

Oliwy do ognia dolały wypowiedzi, gdzie niektórzy z Rioterów twierdzili, że do reworku brany jest pod uwagę champion nieobjęty wcześniejszym głosowaniem. Fani Shyvany potraktowali to jako kompletne zignorowanie ich próśb.

Dlaczego frustracja graczy jest aż tak duża? Część osób zwróci uwagę na choćby przestarzały model championa czy ubogą ilość wypowiedzi. Ale nie są to jedyne rzeczy, które bolą fanów bohaterki. W jednym z ostatnich artykułów poruszony został temat najdłuższego oczekiwania na jakąkolwiek skórkę (zobacz: Skarner od 2000 dni nie dostał żadnego skina. Którzy bohaterowie LoLa czekają najdłużej na skórki?). Oczywiście nieszczęśliwym zwycięzcą jest Skarner (co raczej nikogo nie zaskakuje). Warto jednak zwrócić uwagę na drugie miejsce, a zajmuje je Shyvana. Ostatnim jej skinem był Super Galaxy wydany 26 maja 2016. Od tego czasu minęło ponad 1600 dni. Taki wynik może wgnieść w fotel. Nic więc dziwnego, że fani bohaterki czują się zapomniani i ignorowani.

Na Reddicie przeczytać można wiele zażaleń i postów o tym, że gracze powoli tracą nadzieję.

Przez długi czas niecierpliwie oczekiwałem na VGU Shyvany w 2021, Ale teraz nie wiem nawet, czy dostanie go w 2022… Ponieważ nikt nie wie, jakie będą wyniki następnych sondaży, a Riot zapowiadał, że mogą zreworkować kogoś, kto nie pojawił się wcześniej w ankietach.

Wszystko, co chcę wiedzieć, to dlaczego Shyvana została całkowicie zignorowana przez Riot pomimo wyników ankiet. I dlaczego Riot nie podał żadnego wyjaśnienia?

Czy Riot faktycznie zapomniał o jednej ze swoich postaci? Tak naprawdę trudno cokolwiek ocenić, ponieważ gracze nie znają wszystkich planów i aktualnych projektów. Twórcy nie raz pokazali, że ich zapowiedzi mogą się zmieniać i nie trzeba traktować przewidywań jako coś w 100% pewnego. Być może prośby zniecierpliwionych graczy zostaną zauważone, a Riot uświadomi sobie, że ignorowanie głosu społeczności (który wyrażają m.in. za pomocą ankiet) nie jest dobrym pomysłem.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends