w

Gracze uważają, że brak tej funkcji w League of Legends to absurd. Po tylu latach powinna zostać wprowadzona

Społeczność dziwi się, że po tylu latach Riot wciąż nie dodał do swojej gry pewnej funkcji.


Nie da się ukryć, że skórki to naprawdę istotny element League of Legends. Są nie tylko źródłem zarobku dla twórców gry, ale również ważnym dla graczy elementem kolekcjonerskim, który pozwala w jakiś sposób spersonalizować grę.

Skinów jest naprawdę dużo i tworzone są w przeróżnym stylu – każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy lubi urocze, mroczne, czy futurystyczne klimaty. Społeczność dziwi się jednak, że przy tak dużej ilości skórek, które zarabiają ogromne pieniądze, Riot nie pokusił się o dodanie podglądu modela skina do gry.

Brak podglądu modeli skinów

W ostatnich latach sporo mówiło się o tym, że niektóre ze skórek w grze wyglądają dużo gorzej niż na splash arcie. Idealnym przykładem może być prestiżowy Lee Sin, który był wyśmiewany za to, że w grze wygląda, jakby miał złamany kark.

Gracze narzekali też na to, że wiele starych skórek wygląda podczas meczu zupełnie inaczej, niż sugeruje to splash art, np. Wojownicza Księżniczka Sivir. O tym, że część skórek wyglądała świetnie na grafice, a w grze okazała się kiepska, powstał oddzielny artykuł – 10 skinów z LoLa, które mają świetny splash art i okropny model w grze. Jak Riot to kompletnie popsuł.

Niektórzy gracze tak bardzo nie rozumieją, dlaczego Riot nie daje podglądu modelu na poziomie klienta, że aż nazywają całą sytuację absurdem.

Po tylu latach absurdem jest to, że jedynym sposobem, aby zobaczyć, jak skin wygląda w grze, jest szukanie go w internecie.

Splash arty są naprawdę ładne, ale nie udawajmy, że są odzwierciedleniem tego, jak naprawdę dana skórka wygląda w czasie meczu.

Biorąc pod uwagę, że skórki są przeznaczone do zakupu za prawdziwe pieniądze, dlaczego wciąż nie możemy podejrzeć, co kupujemy, na poziomie gry?

Wydaje mi się, że wygenerowanie podglądu samego modelu nie byłoby jakieś problematyczne.

Część graczy zauważyła, że faktycznie nie ma to sensu, ponieważ w tym samym czasie w kliencie można zobaczyć, jak wyglądają modele skinów z konkretną chromą.

Powiedzcie Riotowi, że przecież ma sekcję, w której można zobaczyć modele skinów z barwami. Mimo to nadal, nie pokazują jak wygląda oryginalna skórka.

Niektórzy uznali, że dodawanie podglądu skinów nie jest i tak potrzebne, jeśli istnieją takie kanały, jak SkinSpotlights. Tam prezentacja nowych skórek pojawia się niesamowicie szybko i jest zawsze na wysokim poziomie.

Czy jest więc szansa, że Riot doda podgląd modeli bohaterów w konkretnym skinie? Trudno powiedzieć. Wszyscy już się przyzwyczaili, że wygląd konkretnej skórki sprawdza się przede wszystkim w internecie.

Dodatkowo wprowadzenie podglądu samego modelu i tak nie odpowiedziałoby na pytanie “czy warto kupić tę skórkę”, ponieważ w wyborze istotną rolę pełnią też animacje, wygląd umiejętności, recall czy dodatkowa muzyka. Z drugiej strony możliwość podglądu skina jest już praktycznie we wszystkich sieciowych produkcjach.