w

Gracze wspominają zabawną reakcję Fakera na kradzież pentakilla podczas profesjonalnego meczu

Społeczność przypomniała pechową akcję w e-sporcie, na którą Faker zareagował w specyficzny sposób.


Nie da się ukryć, że zdobycie pięciokrotnego zabójstwa w League of Legends zawsze cieszy. Nieważne czy taka akcja ma miejsce na normalu, rankedzie czy ARAMie – jest to zawsze coś, co wywołuje pozytywne emocje i nierzadko nadaje się do uwiecznienia i opublikowanie w internecie.

Pentakille zdobywane przez zwykłych graczy często stają się popularne m.in. na Reddicie. Łatwo wyobrazić sobie, że podobna akcja na profesjonalnej scenie cieszyłaby się nieporównywanie większym rozgłosem.

Tym bardziej, jeśli zrobiłaby to osoba, która uznawana jest za legendę e-sportu, a każdy jej ruch jest śledzony przez dziesiątki tysięcy fanów z całego świata. Chodzi oczywiście o Fakera. Niestety Koreańczyk nie miał szczęścia i jego pentakill został ukradziony przez kolegę z zespołu. Jak zareagował na to najpopularniejszy gracz LoLa w historii?

Faker i nieudany pentakill

Reklama

Opisywana sytuacja miała miejsce już jakiś czas temu, ponieważ stało się to podczas jednej z gier pomiędzy drużynami KDF i T1 w ramach LCK Spring 2022.

Reklama

W około 24 minucie meczu oba teamy walczyły ze sobą na środkowej alei. Faker, grający jako Viktor, zdobył triple killa i wszystko wskazywało na to, że penta jest w zasięgu ręki. U przeciwników został jedynie Lee Sin z małą ilością zdrowia oraz Yuumi. Koreańczyk już zbliżał się do wroga, by szybko go wykończyć, ale w ostatniej chwili sojusznicza Nidalee dobiła Lee Sina, zabierając tym samym szansę na pentę.

O akcji zrobiło się głośno i wielu graczy skupiło się tylko na tym, co działo się na Summoner’s Rift. Widzowie nie ukrywali smutku czy zawiedzenia – fani legendy LoLa bardzo chcieli, by Faker zdobył tego pentakilla. Nie każdy jednak przeanalizował mimikę profesjonalistów. Okazuje się, że wspominany e-sportowiec zareagował na całą akcję w dość specyficzny sposób.

Jeden z użytkowników Reddita przypomniał o opisywanym meczu i wrzucił fragment filmu, na którym widać poszczególnych graczy T1.

Video

Autor wpisu podkreślił, że warto zwrócić szczególną uwagę na twarze Fakera tuż po tym, jak ukradziono mu pentę.

Komentujący byli pod wrażeniem tego, jak profesjonalny gracz zareagował na tę niefortunną sytuację. Niektórzy podkreślili, że Koreańczyk właśnie w takich momentach pokazuje, jak bardzo jest wyjątkowy – inne osoby zapewne podniosłyby głos lub siedziały ze zdenerwowaną miną. Faker natomiast pozostaje spokojny, a jego komentarzem na ukradzioną pentę jest mrugnięcie okiem.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends