w

Profesjonalni gracze LoLa znaleźli nową “metę”. Te dwa przedmioty zaczynają królować

Riot Games

Nowa kombinacja przedmiotów na aktualizację wytrzymałości. Prosi wybierają BOTRKa i Frostfire Gauntlet.


Kilka miesięcy temu w patchu 12.10 do League of Legends trafiła ogromna aktualizacja wytrzymałości. Bohaterowie zadają mniej obrażeń i mają więcej HP. Gracze mają na to dobrą odpowiedź.

Profesjonaliści zaczęli wybierać i budować się wokół dwóch przedmiotów — BOTRKa i Frostfire Gauntlet. Okazuje się, że razem działają naprawdę dobrze i trudno jest pokonać postać dzierżącą te dwa itemy.

Combo BOTRKa i Gauntleta

Nowe taktyki i meta często wywodzą się od najlepszych graczy i ich analityków. Trudno więc się dziwić, że to właśnie u profesjonalistów można podpatrzyć nowych metod na budowanie bohaterów.

Tym razem zauważono, że wielu z nich w nietypowy dotąd sposób wybiera przedmioty na skirmisherów, czyli postacie walczące wręcz i zadające duże obrażenia. Należą do nich np.: Jax, Irelia, Yone lub nawet Viego.

Prosi zaczęli stawiać na nietypowy build. Zastąpili Divine Sunderer zadającym procentowe obrażenia od ilości HP przeciwnika Blade of The Ruined King oraz dodali do tego chroniący przed obrażeniami Frostfire Gauntlet lub Sunfire Aegis.

Dzięki temu przeciwnicy nie mają dużych szans na wygranie z tak uzbrojonym bohaterem. BOTRK pozwala na ciągłe zadawanie procentowych obrażeń i topienie wroga, natomiast mityczna rękawica spowalnia cel i daje ochronę. Można zastąpić ją także Aegis Sunfire, który będzie powoli palił stojących obok nieprzyjaciół.

Nową rosnącą na popularności taktykę warto przetestować, zanim zostanie znerfiona. Świetnie sprawdzi się na skirmisherach zadających obrażenia z auto ataków, a tych znajdzie się głównie na górnej alei.