w

Groźby śmierci w stronę żony Upseta i zmiana nicku Adama, drama w Fnatic wciąż trwa

Riot Games

Żona znanego gracza – Upseta – twierdzi, że ta dostaje groźby śmierci przez byłego gracza Fnatic – Adama.


Na początku największego turnieju w League of Legends – Mistrzostw Świata – w jednej z najlepszych drużyn w europie wybuchła spora drama. Wszystko to z powodu nieobecności czołowego gracza ADC – Upseta.

Chociaż według oficjalnych informacji były to problemy rodzinne, to jednak w internecie powstała masa nieprzyjemnych plotek o tym, że “żona go zdradziła”. Oczywiście okazały się one nieprawdziwe, ale dramat wciąż trwa. Wszystko to za sprawą byłego gracza Fnatic – Adama, który dolewa oliwy do ognia.

Adam i Upset

W tym roku na Mistrzostwach Świata 2021 Fnatic nie poszło zbyt dobrze. Grali oni w osłabieniu, bowiem Elias Lipp, świetny gracz ADC, musiał wrócić do domu z powodu problemów rodzinnych.

Jak to już bywa w internecie, sytuacja zrodziła masę plotek, z czego wiele z nich było naprawdę nieprzyjemnych, jak to, że żona Upseta zdradziła go. W tym artykule nie będziemy jednak opisywać tamtych wydarzeń, a więcej możecie przeczytać tutaj: Wielka drama w Fnatic: Rekkles, Upset i Worlds 2021.

Po kilku miesiącach od tego wydarzenia Adam “Adam” Maanane (TOPlaner Fnatic) postanowił dolać oliwy do ognia. Nie pogodził się on z przegraną i wyjazdem kluczowego zawodnika, więc po turnieju zwołał zarząd Fnatic oraz samego Upseta i stwierdził, że jego nieobecność była całkowicie nieuzasadniona, przynajmniej do całkowitych wyjaśnień.

Jak to się skończyło? Adam odszedł z drużyny, a Upset podpisał kontrakt do 2023 roku, czyli na dwa kolejne sezony. TOPlaner jednak nie wybaczył wcale byłemu już koledze z drużyny. Teraz postanowił zmienić nick  w League of Legends na “Lonely Wife UwU”, co jest nawiązaniem do jednej z plotek o Upsecie i jego żonie. Mianowicie ten miał opuścić Worldsy, bo jego partnerka czuła się samotna.

Teraz, kilkanaście godzin po tym poście, na EUW powstało konto o tym nicku, ale należy już do innego gracza.

Niemniej jednak post wywołał ogromne oburzenie wśród społeczności jednej i drugiej strony. Fani Adama według żony Upseta życzyli jej śmierci tylko przez fakt, że jest ona partnerką jego byłego kolegi z drużny.

W jej obronie wypowiedział się jej mąż. Stwierdził on, że wiele razy oferował Adamowi rozmowę, ale ten ignorował zaproszenia i chce tylko i wyłącznie dramy, co według niego jest bardzo obrzydliwe.

Co o tym wszystkim sądzą komentujący? Zdecydowana większość życzy Adamowi upadku kariery. Twierdzą oni, że chłopak jest toksyczny i bardzo dobrze, że Elias nie podzielił się z nim informacją dotyczącą prywatnych problemów.

Czy można usprawiedliwiać zachowanie byłego toplanera Fnatic? Z jednej strony nie wypada śmiać się oraz poszerzać plotek, będąc znaną osobą w świecie e-sportu. Szczególnie że w ich następstwie dochodzi do takich sytuacji, jak życzenie śmierci.

Z drugiej niektórzy komentujący zauważają, że chłopak ma dopiero 19 lat i może obwiniać Upseta o zniszczenie jego marzeń, czyli wygranie Worldsów, szczególnie jeżeli nawet nie znał powodu jego nieobecności. Podkreślają również, że zmiana nicku nie jest przecież czymś strasznym, a cała sprawa została mocno wyolbrzymiona.

Kto więc ma w tym wszystkim racje? Każdy powinien sam przeanalizować sytuację i stanąć po tej stronie, którą uważa za słuszną.