w

Wielka drama z Fnatic, Rekklesem i Upsetem podczas Worlds 2021 w LoLu. Gracz oficjalnie zabiera głos

Riot Games

Ogromna drama e-sportowa w League of Legends, jakie są spekulacje i oficjalna wersja?


E-sport w League of Legends jest czymś naprawdę ogromnym, a liczne organizacje inwestują miliony w swoich graczy, jak i ich odpowiedni rozwój. Tak duże środowisko oczywiście nie jest wolne od dram, które, choć nie często, to mimo wszystko są spotykane.

Tym razem po informacji, że jeden z najlepszych strzelców nie zagra na Mistrzostwach Świata w barwach Fnatic, wśród graczy League of Legends zawrzało. Zarówno władze zespołu, jak i gracz milczał co do powodu, więc pojawiła się masa plotek. Teraz Upset oficjalnie wypowiedział się na Twitterze.

Drama w Fnatic

Od kilku dni gracze LoLa poruszeni są decyzją podjętą przez Upseta – jednego z najlepszych ADC na świecie. Postanowił on, że nie zagra na Mistrzostwach Świata z powodu problemów rodzinnych. To jednak nie wystarczyło społeczności, która zaczęła spekulacje i tworzenie plotek. Jedną z nich było to, że żona Upseta zdradziła go, a ten musiał wrócić do domu. Nie zostało to potwierdzone i wciąż pozostaje uznawaną przez komentujących sytuację obrzydliwą plotką.

Szczególnie że ślub para wzięła stosunkowo niedawno, a jego żona streamuje również na Twitchu i w mediach społecznościowych często okazuje miłość swojemu mężowi.

Druga wersja ma natomiast nieco więcej sensu, szczególnie że zamieszany w nią jest zarówno innych pros –  Bwipo, jak i Tyler1. Pamiętajmy jednak, że wciąż są to tylko domysły. Mianowicie zapewne każdy już słyszał, że Rekkles odchodzi z G2 Esports, ale nie wiadomo jeszcze, gdzie trafi. Społeczność spekuluje, że może powrócić do Fantic, a to by oznaczało, że Upset straci swoją pozycję głównego strzelca. Sam Martin Larrson kilkukrotnie opuszczał pomarańczowych, aby następnie wrócić.

Taka wiadomość mogłaby być szokująca dla kogoś tak zaangażowanego, jak Elias “Upset” Lipp, który bardzo pragnie wygrać Worldsy i stać się Mistrzem Świata. Co ciekawe, o Fnatic wypowiedział się streamer Tyler1, który stwierdził, że sytuacji wewnątrz drużyny jest tak ciężka, że ciężko jest to sobie wyobrazić i wie coś, czego fani nie wiedzą.

twitch.tv/loltyler1

Dodatkowo Bwipo, czyli leśnik z Fnatic, odfollował osoby związane z zarządem Fnatic na Twitterze. Podobnie zrobiła jego dziewczyna. Spekulanci sugerują, że to właśnie przez ponowne przyjęcie Rekklesa. Warto wiedzieć, że jego kontrakt kończy się przed przedsezonem 2022 i prawdopodobnie opuści on drużynę.

Oficjalna wersja

Po kilku dniach postanowił rozwiać wątpliwości sam Upset, który skomentował powód swojej nieobecności na Twitterze, podtrzymując wersję, że spowodowane jest to sytuacją rodzinną.

Każdy, kto mnie zna, rozumie, że granie na Worldsach zawsze było moim marzeniem. Ale zawsze jest coś ważniejszego, a mianowicie dbanie o swoją rodzinę, gdy cierpi i bardzo źle się czułem, będąc tak daleko w tak trudnym czasie, kiedy byłem potrzebny, więc dla mnie to był właściwy wybór. Wszystko inne, co ludzie mówią, nie jest prawdą i nigdy nie zrezygnowałbym z tej okazji z błahych powodów, więc proszę przestań spekulować i zmyślać, jakbyś coś wiedział, ponieważ szkodzi to mojej prywatności i ludziom, na których najbardziej mi zależy. Dziękuję za wsparcie i będę kontynuował moją przerwę od mediów społecznościowych i mam nadzieję, że zespół się odbije.

Jak możemy zauważyć, skomentowała to również Paula, czyli żona Eliasa. Być może wpis był spowodowany tym, że dostawała ona masę wiadomości, że rzekomo zdradziła swojego męża. Tego jednak nie wiemy i po raz kolejny są to spekulacje zainteresowanych.

Jeżeli chodzi natomiast o sprawy Fnatic, to gra z myślą, że zostanie się wylanym już za miesiąc, jest trudna i może wpływać na predyspozycje zawodnika, to istnieje mała szansa, że to właśnie to jest powodem opuszczenia Mistrzostw. Upset bardzo chce wygrać najważniejszy turniej w League of Legends, a takie zachowanie mogłoby przekreślić jego karierę i szansę na znalezienie innej, być może nawet lepszej drużyny.

W związku z tym prawdopodobnie Upset zmaga się z problemami rodzinnymi i nie ma to nic wspólnego z Fnatic. Fanom pozostaje życzyć graczowi powodzenia i nie wierzyć oraz nie tworzyć plotek, które mogą być krzywdzące, co podkreślił Upset.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends