w

Idealna synchronizacja nieznajomych graczy League of Legends. Co się stało?

Losowo dobrani gracze świetnie zgrali się, gdy wroga Caitlyn ultowała w jednego z nich.


Granie na Summoner’s Rift z nieznajomymi osobami często bywa trudne. O ile nie jest tak mocno widoczne w przypadku górnej czy środkowej alei, to brak zgrania się na bocie może być problematyczny. Nierzadko losowo dobrany partner może mieć zupełnie inny styl gry, przez co ciężko się wzajemnie porozumieć, a więc jest całkiem blisko do wszelkich sprzeczek i nieprzyjemnej atmosfery.

Czasem jednak bywa i tak, że losowo poznana osoba wykazuje się ogromnym zrozumieniem i dopasowaniem. Idealnym przykładem takiej sytuacji jest udostępniony na Reddicie klip, który pokazuje dość ciekawą akcję na dolnej alei. Co dokładnie się wydarzyło?

Reakcja na ult Caitlyn

Użytkownik o nicku GOAT_Preacher udostępnił krótki filmik, który pokazuje akcję na dolnej alei. Z tytułu dowiedzieć się można, że w tym meczu autor klipu grał z losowymi osobami, więc komunikacja mogła być nieco utrudniona.

Na bocie widać Rakana i Luciana z niebieskiej drużyny oraz Caitlyn i Lulu z drużyny czerwonej. Rakan ma dość mało punktów zdrowia, przez co wrogi ADC decyduje się na użycie superumiejętności. Zapewne cała sytuacja skończyłaby się śmiercią supporta, gdyby nie to, że on, jak i jego strzelec, użyli flasha w idealnym momencie. Lucian zablokował pocisk lecący od Caitlyn i całe zagranie skończyło się szczęśliwie.

Takie sytuacje zdarzają się stosunkowo rzadko. Znacznie często przedstawiano zabawne momenty, podczas których losowi gracze próbowali zablokować ulta Caitlyn, ale przez brak komunikacji ostatecznie ten i tak trafiał w tego, kto miał najmniej HP. Bywa też tak, że nieznajomy z drużyny nie interesuje się swoim współgraczem i w ogóle nie reaguje, gdy ten jest w opałach.

W tym przypadku Rakan miał duże szczęście, że Lucian pomyślał o flashu w tym samym momencie, co on.

Komentujący zaznaczali, że prawdopodobnie dało się to rozegrać lepiej. Tak, by obaj gracze nie tracili swojego flasha. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w niektórych sytuacjach gracze nieco panikują i nie wybierają najrozsądniejszej opcji.