w

Jak będą wyglądać rankedy w League of Legends po usunięciu serii pomiędzy kręgami?

Riot Games

Riot planuje usunięcie serii w przedsezonie, jak to będzie wyglądać w praktyce?


Niedawno dowiedzieliśmy się o planach Riotu na przedsezon 2021. Graczy zaskoczyła informacja dotycząca projektu usunięcia serii pomiędzy kręgami i do końca nie wiedzą czego się spodziewać. Jak to może wyglądać w praktyce?

Usunięcie serii i bariery chroniącej graczy

Do tej porty, aby dostać się do wyższego kręgu w przykładowej dywizji GOLD IV, musieliśmy zdobyć 100 LP i wygrać następne dwie z trzech gier. Po zmianach serie mają zostać usunięte, co będzie oznaczało swobodne przejście pomiędzy kręgami IV — I, od razu po zdobyciu 100 LP.

Jak możemy wyczytać w oficjalnej informacji od Riotu, czerwoni muszą zrobić coś, aby zbyt duża ilość graczy, nie została w niewłaściwych dywizjach.

Oznacza to, że musimy przyjrzeć się również zabezpieczeniom przeciw degradacjom w obrębie dywizji, aby mieć pewność, że ograniczenia nie blokują przepływu graczy w rankingu w żadną stronę (ani w górę, ani w dół), fałszując ich prawdziwą pozycję.


ZOBACZ – Volibear zostanie wzmocniony? Jak obecnie sobie radzi w League of Legends?

Deweloperzy mają przynajmniej dwie możliwości na wprowadzenie nowego systemu:

Ruchome LP

Mechanika pozwalająca na przemieszczanie zdobytych w niższej dywizji punktów. Przykład:

  • Mając 90 LP w SILVER III, po wygranej otrzymujemy 25 LP. Automatycznie awansujemy do SILVER II, a na naszym koncie pojawiają się punkty z poprzedniego meczu: SILVER II (15 LP).

Aktualne zabezpieczenia od spadku pozwalają nam na przegranie kilku gier w świeżo wbitej dywizji / kręgu bez konsekwencji, czyli dalej będziemy mieć 0 LP.

Jeżeli to rozwiązanie zostanie wprowadzone, prawdopodobnie po przegranej spadniemy, jeżeli stracimy więcej LP niż mamy na koncie. Przykład:

  • SILVER II (15 LP) – przegrywamy mecz i tracimy 16 LP, zostaniemy zdegradowani do SILVER III (99 LP).

Jeden punkt do wyższego kręgu

Drugim rozwiązanie nie uwzględnia zdobytych niżej punktów. Przykład:

  • Mając 90 LP w SILVER III, po wygranej otrzymujemy 25 LP. Automatycznie awansujemy do SILVER II, ale na naszym koncie będziemy mieć 0 LP.

Wtedy być może zostanie dodana jedna wolna gra, czyli przegranie następnego meczu nie spowoduje degradacji, a kolejna przegrana będzie kosztowała nas tyle, ile normalny spadek w aktualnym systemie rankingowym.

Podsumowanie

Pomimo tego, iż obecny system serii nie podoba się społeczności, ma swoje plusy. Dostajemy możliwość przegrania gier z brakiem punktów na koncie bez spadku do niższego kręgu / dywizji. W nowym będzie musiało to zostać nieco zmienione, jeżeli Riot chce zbalansować szczeble, tak jak to zapowiada.

Pamiętajmy jednak, że dwie powyższe możliwości są tylko spekulacjami, a twórcy mogą wprowadzić coś całkowicie innego. Do przedsezonu zostało jeszcze kilka miesięcy i Riot może wycofać się z projektu, dalej pozostawiając graczy z seriami.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends