w

Jak będzie wyglądała animacja poruszania się Yone z LoLa? Twórcy zaprezentowali i opisali zmiany

Animacja biegu Yone zostanie poprawiona. Co było z nią nie tak i jak Riot poradził sobie z problemem?


Po trafieniu Yone na serwery testowe wielu graczy momentalnie ruszyło, aby przetestować nowego bohatera. Nic dziwnego – w końcu zapisał się on w historii League of Legends na długo przed jakimikolwiek wieściami o jego wydaniu. Kiedy jednak gracze zaczęli grać Yone, szybko zauważyli, że coś jest nie tak.

Co nie pasowało graczom w animacji chodzenia?

Animacja poruszania się przy standardowej prędkości wyglądała zdaniem graczy zbyt drętwo. Jeden z deweloperów wyjaśnił jej podłoże i pokazał, dlaczego ich zdaniem miało to sens.

Yone jest spokojny. Przemyśli każdą możliwą opcję. Jest precyzyjny w każdej swojej decyzji i ruchu. Wie również, jak potężny jest i zdaje sobie sprawę, że wielu przeciwników nie jest dla niego żadnym zagrożeniem. Myślimy, że jego aktualna animacja przemieszczania się podkreśla to i potrafi zastraszyć przeciwnika, z którym walczy (coś w stylu „Walka z Tobą nawet mnie nie zmęczy”).

Video

ZOBACZ – Polscy gracze LoLa chcą zostawienia oryginalnego głosu Yasuo w podstawowym skinie. Co na to Riot?

Twórcy przyznają jednak, że mimo tego, że animacja sprawdza się w walce, to w momencie, kiedy champion chce po prostu przemieścić się w inne miejsce na mapie, kompletnie nie pasuje.

Ten typ chodu/pozy nie ma jednak sensu, kiedy postać w danym momencie nie walczy. Zwłaszcza w momencie, kiedy gracz chce się przemieścić z punktu A do punktu B. Kogo chce zastraszyć? Dlaczego wygląda jakby delektował się walką? Dlaczego chodzi tak dumnie, kiedy prawdopodobnie powinien starać się szybko dotrzeć do celu?

Z tego właśnie powodu Riot postanowił dodać jeszcze jedną animację biegu, którą przybierze, kiedy przestanie na jakiś czas atakować (podobnie do Yasuo chowającego swój miecz).

Wierzymy, że utrzymuje się to w klimacie postaci i rozwiąże problem dziwacznego uczucia podczas grania bohaterem.

Video

ZOBACZ – TF Blade wyjaśnia dlaczego został usunięty z Programu Partnerskiego Riot Games

Rozwiązanie z pewnością spełni swoje założenia. Twórcy zaznaczają, że nie mają wystarczająco czasu, aby wprowadzić je na serwery testowe, ale dopieszczone poprawki powinny trafić wraz z championem na serwery live.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends