w

Jak gracz LoLa zarobił ponad 3500zł na tym, że odzyskał swoje stracone kiedyś konto?

Jak gracz League of Legends odzyskał konto i na tym zarobił?

Reklama

Handel kontami nie jest problemem dotyczącym tylko produkcji Riot Games. Wchodząc na przeróżne portale aukcyjne, możemy znaleźć wiele ofert z gier online.

Pomimo tego, że możemy je przejąć na własność i zmienić praktycznie wszystkie dane, wciąż łatwo jest je odzyskać. Zrobił tak jeden z graczy i zarobił przy tym ponad 1000 dolarów. Jest to świetny przykład dla innych, aby nigdy nie kupować kont.

Oczywiście oryginalny temat o tej sytuacji został usunięty z Reddita, który nie lubi tego typu informacji.

Kupujący tracą podwójnie

Regulamin praktycznie każdej gry zabrania handlu kontami. Ten precedens jest jednak bardzo popularny i ogłoszenia dotyczące sprzedaży „czasu poświęconego na rozwój” pojawiają się codziennie. Ceny również są różne i mogą wahać się nawet do kilku tysięcy złotych.

Reklama

  1. ZOBACZ – Teemo nie jest już najbardziej znienawidzoną postacią LoLa. Kto przejął ten tytuł?

Okazuje się, że klienci nie ryzykują tylko permanentną blokadą konta przez dewelopera za złamanie regulaminu, ale również mogą stracić dużo więcej pieniędzy, niż wydali na zakup. Pierwotny właściciel może odzyskać konto nawet po kilku latach od jego sprzedaży lub kradzieży. Wystarczy, że przez Wsparcie Gracza odpowie na kilka pytań weryfikacyjnych i poda dane znane tylko dla założyciela.

Między innymi dotyczą one zakupu skórek, pierwszego maila, dostawcy internetu, miasta, w którym założone było konto i wiele więcej. Oczywiście nie na każde pytanie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, stąd tak duża ich ilość.

.

Właśnie tak zrobił jeden z użytkowników Reddita, któremu konto skradziono i sprzedano kilka lat temu.

Reklama

„Przestałem grać kilka lat temu, miałem tylko kilka słabych skórek, ale za to wysoką rangę i sporą ilość bohaterów. Zostało ono wtedy skradzione i sprzedane.

Odzyskałem je dzisiaj (z nudów) i odkryłem, że facet gra na nim codziennie i od ponad dwóch lat i wydał ponad 1000 dolarów na skórki.”

Autor wpisu twierdzi również, że nie wie co zrobić w tej sytuacji, albowiem nie tylko on został oszukany, ale również drugi właściciel nie musiał wiedzieć, że konto zostało skradzione. Oznacza to, że nie każdy sprzedawca musi być uczciwy i nigdy więcej nie zaloguje się na konto. Może okazać się, że nawet po kilku latach, tak jak w tym przypadku, stracimy dostęp do całej zawartości, którą do tej pory zgromadziliśmy.

W związku z tym lepiej jest założyć własne konto i mieć pewność, że nawet jeżeli zostanie skradzione, łatwo odzyskamy do niego dostęp i nic przy tym nie stracimy.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends