w

Jak mogłaby wyglądać mama Brauma w LoLu? Fanowski koncept nowej postaci

Czy mama Brauma nadawałaby się na postać z LoLa? Jeden z graczy uznał, że tak.


Co jakiś czas w społeczności League of Legends powstaje nowy pomysł na championa. Bywa, że są to bohaterowie powiązani z lore gry i wywodzący się z konkretnych regionów, które kojarzy każdy fan uniwersum.

Są też pomysły, które na pierwszy rzut oka w ogóle nie pasują do klimatu LoLa, ale po dłuższym zastanowieniu można uznać, że jednak koncept tego typu byłby interesujący. Nie może także zabraknąć projektów championów, którzy są związani z istniejącymi już bohaterami. I tak jest w tym przypadku.

Pomysł na nową postać – mama Brauma

W League of Legends więzi między postaciami nie są niczym zaskakującym. Od wielu lat gracze mogą zagrać np. siostrami takimi jak Kayle i Morgana, braćmi – Dravenem i Dariusem czy małżeństwem – Tryndamerem i Ashe czy Lucianem i Senną. Niewiele mówi się jednak o rodzicach czy dziadkach bohaterów (choć ostatnio ujawniono, że Vladimir jest wujkiem Viego).

Jedna z artystek wpadła na pomysł, by stworzyć koncept nowej bohaterki, która jest mamą Brauma. O tej kobiecie słyszał każdy fan championa, ponieważ Braum sam o niej wspomina w swoich wypowiedziach. Ivana Lazić, bo to właśnie ona zaprojektowała opisywaną dziś postać, stwierdziła, że w League of Legends brakuje motywu starszej postaci, która pasowałaby do archetypu babci. Tak oto powstała mama Brauma – 170-letnia staruszka władająca lodowymi górami z Freljordu.

Wszystko zaczęło się od pomysłu na stworzenie championa, który jest starszą kobietą. Postaci tego typu dalej można na próżno szukać w League of Legends. Pierwszymi nasuwającymi się pytaniami były: „Jak sprawić, by bohaterka była interesująca?” oraz „W jaki sposób postać może stać się fajna i badassowa?”.

Wielu graczy docenia motyw osób z lore, które z czasem stają się championami League of Legends. W przypadku Brauma i jego mamy gracze zapewne cieszyliby się z możliwości zagrania kimś tak bliskim dla jednego z lubianych bohaterów.

„Mamusia zawsze mawiała: Unoś się niczym śnieg, uderzaj niczym grad”.

Tak potężna postać, jak mama Brauma – najsilniejszego i największego znanego w League mężczyzny – z pewnością nie odeszłaby w zapomnienie. Jeśli Braum jest w stanie podnieść górę, co może zrobić jego mama?

ZOBACZ – Kai’Sa kolejną postacią z LoLa, która radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Jak wyglądają statystyki bohaterki?

ZOBACZ – Viego jest OP? Akcja 1vs4, która idealnie pokazuje, co potrafi nafeedowana postać

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends