w

Kai’Sa kolejną postacią z LoLa, która radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Jak wyglądają statystyki bohaterki?

Zaskakujące win ratio Kai’Sy jak na tak wysoki współczynnik wyboru. Gracze zastanawiają się, czy postać dostanie nerfy.


Wraz z aktualizacją przedmiotów, która trafiła na serwery League of Legends w patchu 10.23, gracze mieli problem z odnalezieniem opłacalnej i efektownej ścieżki budowania się wielu bohaterów w kolejnym sezonie.

Kai’Sa nie należy do tych postaci i szybko przyzwyczaiła się do nowych itemów. Statystyki mówią jednak, że od pewnego momentu radzi sobie ona znacznie lepiej, niż można byłoby się tego spodziewać. Co może być tego przyczyną?

Dlaczego Kai’Sa jest tak popularna?

Pierwszy skok popularności bohaterki można zaobserwować w okolicach aktualizacji 11.1. Co ciekawe, nie została ona bezpośrednio dotknięta żadnymi zmianami. Dopiero po przyjrzeniu się całemu spisowi patcha można zauważyć, że jeden z jej kluczowych przedmiotów został zmieniony.

ZOBACZ – Fanowskie animacje splash artów Viego. Riot po raz kolejny stracił okazję na świetny login screen?

Zmniejszenie kosztu przedmiotu, który zazwyczaj trafia do ekwipunku Kai’Sy jako drugi lub trzeci, o aż 900 złota było dla bohaterki przełomowym momentem. Najcenniejszym dla niej elementem w itemie jest jego możliwość nakładania zdolności pasywnej na więcej niż jeden cel, więc obniżenie obrażeń i usunięcie dodatkowego AD nie było aż tak bolesne.

W patchu 11.2 można było zauważyć drobne poprawki przedmiotu. Jego koszt został zwiększony o 100 złota, a prędkość ataku o 5% (z 40% do 45%). Na ten moment jednak jest za wcześnie, aby mówić, jak odbiło się to na bohaterce.

https://lolalytics.com/lol/kaisa/

Od pewnego momentu można zauważyć jeszcze większy wzrost współczynnika wygranych, który aktualnie wynosi 53,39% w rangach Platyna+ przy jednoczesnym 43,91% pick ratio i 23% ban ratio. W Buildach bohaterki pojawiają się głównie dwa mityczne przedmioty – Kraken Slayer oraz Galeforce. Oba cieszą się równie wysoką popularnością, co może świadczyć o tym, że problem z balansem dotyczy bezpośrednio Kai’Sy.

Na ten moment plany twórców wobec postaci są nieznane. Aktualizacja 11.3 pojawi się na serwerach 3 lutego, jednak gracze prawdopodobnie będą mogli dowiedzieć się o planowanych zmianach nieco wcześniej.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends