w

Jak mógłby wyglądać klient League of Legends? Świetny koncept jednego z graczy

Zaproponowany koncept klienta, który wygląda lepiej od tego stworzonego przez Riot?


Klient League of Legends boryka się z tyloma problemami, że gracze w pewnym momencie zaczęli uważać, że prostszym rozwiązaniem mogłoby być zaprojektowanie go od nowa zamiast nieudolnych napraw tego aktualnego. Jeden z grafików postanowił podzielić się swoją wizją nowego, usprawnionego klienta.

Kilka słów wstępu o autorze i projekt nowego klienta

Autorem projektu jest Sebastien Seghers, Belg pracujący w Brukseli. Zajmuje się on głównie projektowaniem UX i UI dla stron internetowych. Sebastien jest świeżo upieczonym studentem i aktualnie szuka firmy, w której mógłby rozwinąć skrzydła i pracować nad większymi projektami.

Sam koncept wydaje się prosty i intuicyjny. Twórca zrobił wszystko, aby był jak najprostszy do zrozumienia zarówno dla nowego gracza, jak i bardziej przejrzysty dla tych, którzy mieli do czynienia z jego poprzednimi wersjami.

Ekran logowania nie różni się zbytnio od aktualnej wersji Riotu, ale należy zwrócić uwagę na lepiej widoczny serwer, na który gracz próbuje się zalogować.

Strona główna klienta również wygląda na czytelną i schludną. Zawiera wszystkie niezbędne informacje, a jednocześnie nie zajmuje dużej przestrzeni.

ZOBACZ – Rework Volibeara: Opis i prezentacja umiejętności, gameplay, skórki, darmowy skin, emotka

W przypadku drafta autor zaproponował, aby każdy mógł wybrać swojego preferowanego bohatera już w ekranie wyszukiwania gry, co pomogłoby uniknąć niektórych nieprzyjemnych sytuacji.

ZOBACZ – Event na ARAMie w LoLu – Jak odebrać darmową emotkę i skórkę do Volibeara?

Podgląd modelu skórki w ekranie wyboru postaci wygląda na naprawdę przyjemny dodatek. Sama strona wydaje się również bardziej przejrzysta.

W projekcie autora do ekranu ładowania dodany został chat, który był obiecany graczom przez Riot już dawno temu.