w

Jak nerfy przedmiotów przeznaczonych dla supporta wpłynęły na pojawianie się tej roli na topie?

Czy nerfy Ostrza Złodziejki Czarów i Widmowego Sierpu osiągnęły zamierzony efekt? Rioter odpowiada.


Jakiś czas temu w League of Legends miała miejsce dziwna sytuacja, w wyniku której na topie pojawiały się postacie, które nigdy nie powinny się na nim znaleźć. Mowa między innymi o Sorace czy Sonie. Obie bohaterki działały na innej zasadzie, ale w większości przypadków łączył je jeden element – przedmiot startowy, który został ostatecznie znerfiony. Cała sytuacja nie okazała się najzdrowszą dla gry, ale skłoniła twórców do przyjrzenia się górnej alei, której zdecydowanie należały się zmiany.

Odpowiedź Riotera na pytanie o skuteczność zmian

W aktualizacji 10.5 do przedmiotów przeznaczonych dla supportów został dodany efekt, za sprawą którego nie nadawały się one już na solo linię.

Wymaga sojusznika (martwego lub żywego) w odległości maksymalnie 2000 jednostek, aby aktywować umiejętność Daniny.

Statystyki nie wskazują na pojawianie się niestandardowych postaci na górnej alei. Jeden z użytkowników Reddita postanowił zapytać Riotera, czy jego zdaniem nerfy były udane.

Cześć, jak efektywne Twoim zdaniem okazały się zmiany przedmiotów takich jak Sierp czy Ostrze Złodziejki Czarów w przypadku postaci na solo liniach? Co myślisz o nerfach funnelingu?

ZOBACZ – Skróty używane w LoLu, które powinien znać każdy gracz

Odpowiedź Riotera brzmiała następująco:

Supporci na solo liniach zostali znacząco osłabieni tak, jak było to zamierzone.

Funnel prawdopodobnie będzie potrzebował jeszcze większej ilości zmian, ale nie ma przeszkód, abyśmy dalej pracowali nad zwiększaniem kar na złoto i doświadczenie, póki nie osiągniemy zbalansowanego pułapu.

Funnel również jest taktyką, która nie przypadła twórcom gry do gustu. O tym, czym dokładnie ona jest można przeczytać w tym artykule. Mimo że Riot jest otwarty na pomysły graczy, które nierzadko są wspierane przez twórców, niektóre z nich, ich zdaniem, są na tyle toksyczne, że należy je raz na zawsze wyeliminować.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends