w

Jak radzą sobie gry mobilne od Riot Games? Która z nich zarabia najwięcej?

Jak prezentuje się wykres zarobków poszczególnych tytułów od Riotu?


Jeszcze parę lat temu wielu graczy wyśmiewało Riot za to, że tak wielka i znana firma nie potrafi zrobić więcej niż jednej gry. Z czasem się to oczywiście zmieniło i studio pokazało, że nie tylko umie wydać inne tytuły, ale potrafi również sprawić, że te staną się niesamowicie popularne.

Dziś takie gry jak Valorant, Wild Rift czy LoR mają ogromne grupy fanów. Tytuły są stale rozwijane, otrzymują nową zawartość kosmetyczną i nie tylko.

Oczywiście nie każda z gier przyjęła się w tym samym stopniu i przynosi takie same dochody. Na samym rynku mobilnym pomiędzy tytułami od Riotu jest spora przepaść. Który z nich jest najpopularniejszy i zarabia najwięcej?

Zarobki gier mobilnych od Riotu

Dla wielu fanów uniwersum League of Legends stworzenie karcianki, która rozwija lore gry, wprowadza wielu nowych bohaterów czy przedstawia graczom genialne grafiki z poszczególnych miejsc Runeterry, było strzałem w dziesiątkę. Dziś wiele osób twierdzi, że LoR jest naprawdę świetne, jeśli chodzi o wątki fabularne i rozbudowywanie historii, za którą wielu graczy pokochało bohaterów LoLa.

Jeden z graczy zdziwił się, że mimo wszystko karcianka nie jest jakimś niesamowicie popularnym tytułem pod względem innych gier wydawanych przez Riot. Po zobaczeniu statystyk, które przedstawiają zarobki poszczególnych tytułów, poczuł się nieco zasmucony.

Dlaczego tak wielu Rioterów opuszcza teamy pracujące nad LoR? Dlaczego LoR nie dostaje więcej zawartości? Co się stało ze wszystkimi planami dotyczącymi PvE?

Oto odpowiedź. To jest najbardziej prawdopodobny powód.

To, jak bardzo depresyjny jest ten screen, jest nieopisane :(.

 

Jak widać przepaść pomiędzy zarobkami, jakie generuje Wild Rift, a tym, co zarabia LoR jest gigantyczna. Mobilne League of Legends staje się coraz popularniejsze i przyciąga graczy ekskluzywną zawartością, która nie pojawia się w grze na PC. Nowe eventy, skórki i dodatki kosmetyczne kuszą graczy, przez co tytuł zarabia ogromne ilości pieniędzy.

Fani LoR są zasmuceni, ponieważ wiedzą, że Riot zawsze najbardziej skupia się na tym, co ma największy potencjał na rozwój i przyciąganie graczy, a co za tym idzie – na zarobek. Wild Rift świetnie sprawdzi się jako odskocznia od wersji na PC, ale również jest przystępne dla nowych osób, które nie miały nic wspólnego z oryginałem.

To, jak Riot inwestuje w Wild Rift, widać również po tym, jak rozwija poszczególne eventy fabularne. Obecnie w League of Legends trwa wydarzenie Star Guardian. W Wild Rift nie jest inaczej, jednak tam społeczność dostała zupełnie inne skiny, cinematiki czy komiksy. Fani doczekali się również drugiej wersji skórek Star Guardian Xayah i Rakana (Redeemed). Gracze na PC niestety musieli obejść się smakiem.