w

Jak Riot będzie wzmacniał tę rolę? Plany deweloperów, których boją się nawet oni sami

Minął rok od momentu, w którym Riot zapewniał, że jest bardzo zadowolony z tej roli. Dokładnie w marcu 2020 potwierdzono, że studio doszło do miejsca, do którego dążono.


Wszyscy przyzwyczaili się do tego, że Riot co kilka miesięcy zmienia zdanie. Jest to w miarę normalne w momencie, gdy League of Legends przechodzi tak duże modyfikacje, szczególnie przy okazji przedsezonów.

Dlatego oficjalnie zapowiedziano kolejne zmiany jednej z linii i co ciekawe, nie chodzi tutaj o buffy, czy nerfy samych postaci, a dostosowanie takich rzeczy, jak zwiększenie ilości zdobywanego złota, czy ogólnego znaczenia samego… TOPa.

Jak Riot planuje zmienić górną aleję

Jak czytamy w oficjalnej wiadomości studia:

“chcemy ogólnie zapewnić nieco więcej mocy górnej alei”

Brzmi to dość zabawnie w kontekście tego, że rok temu Riot zaznaczał, iż TOP jest akurat w najlepszej pozycji ze wszystkich ról. Zdaniem deweloperów nowe przedmioty i zmiany poczynione w dalszej części 2020 sprawiły, że górna aleja straciła na znaczeniu. Co w takim razie planuje Riot?

Wymieniono kilka punktów, jakie pójdą na pierwszy ogień:

  • Wzmocnienie przedmiotów, które są używane głównie w górnej alei
  • Dostosowanie opancerzenia wieży, aby udostępnić więcej złota na górnej ale
  • Dostosowanie ogólnego znaczenia góry

Czyli w następnych aktualizacjach należy się spodziewać powolnego wzmacniania przedmiotów dla toplanerów. Potem dojdzie kwestia wież, a następnie być może zmiany związane z samą linią – trudno jednak stwierdzić, co Riot ma na myśli wspominając o “ogólnym znaczeniu”.

Zmiany tak duże, że boi się ich sam Riot

Nie należy się spodziewać, że studio wprowadzi wszystko za jednym razem. Raczej będzie to zmieniane stopniowo, by przypadkiem nie przesadzić.

“Te zmiany będą wymagały kilku iteracji, ponieważ takie grzebanie w systemie — jak wiemy z przeszłości — często zachęca do stosowania szkodliwych strategii, na przykład zmiany alei.”

Największą obawą jest oczywiście funneling i przed nim najbardziej drżą deweloperzy. W pewnym momencie może się okazać, że najlepszym będzie schodzenie z linii na pewnym etapie gry, czy dzielenie się złotem z innymi. Wskazuje na to zdanie o przeszłości, gdzie faktycznie tak było.

Kiedy spodziewać się zmian? Tego niestety nie wiadomo, natomiast ogólnie Riot wspomina w swoich wiadomościach już o patchu 11.8, ale plany odnośnie górnej alei wyglądają bardziej, jak szkic, niżeli konkretny plan działania.