w

Jak Riot się ucieszył, że ktoś w końcu znalazł tego easter egga z Arcane? Trochę to zajęło

Społeczność LoLa w końcu zauważyła ciekawostkę, ukrytą na jednym z plakatów serialu.


Serial animowany z League of Legends to jedna z głośniejszych produkcji ostatniego czasu. O Arcane mówiło się dosłownie wszędzie. Serial wspiął się na pierwsze miejsce w wielu rankingach i został okrzyknięty dziełem sztuki.

Produkcja od Riot Games zachwycała nie tylko grafiką, animacją czy muzyką, ale również masą nawiązań do gry, które poukrywane były praktycznie na każdym kroku. Dziś okazuje się, że twórcy ukryli coś także na plakacie. Jak to możliwe, że nikt do tej pory tego nie zauważył?

Easter egg na plakacie pierwszego aktu Arcane

Zapewne większość fanów LoLa kojarzy pierwszy plakat zapowiadający Arcane. Ten pojawił się już w teledysku True Damage w 2019 roku. Tym razem jednak nie chodzi o to, gdzie twórcy przemycali zapowiedzi serialu animowanego, ale o to, co zawiera sam plakat.

Na grafice nie dzieje się szczególnie dużo. Widać Vi, która obejmuje małą Powder. Twarz starszej siostry nie jest widoczna, a oświetlenie pada prosto na oko młodszej. Wszystko wydaje się bardzo proste. Jednak na obrazku jest coś jeszcze.

Jeden z fanów zauważył, że włosy Powder układają się w dziwny sposób. Z jednej strony może być to złudzenie optyczne, jednak jeśli przyjrzy się temu bliżej, to widać, że kosmyki tworzą litery, formując je w słowo “Jinx”, czyli pseudonim, jaki przyjęła Powder po pierwszym akcie Arcane.

Jinx to również angielskie określenie na pechowca. W ostatniej scenie pierwszego aktu zdenerwowana Vi chwyta Powder i mówi do niej: “You’re a jinx. Do you hear me? Mylo was right“. Niestety w polskim tłumaczeniu przedstawienie tego nawiązania nie było możliwe.

Całą sytuację z plakatem skomentował jeden z Rioterów – RiotPraeco. Twórca przyznał, że dziwi go, że odkrycie tej tajemniczej wiadomości nastąpiło dopiero teraz.

Nie mogę uwierzyć, że to trwało tak długo.

Nasz utalentowany artysta Victor Maury wykonał tę ilustrację oraz wpadł na pomysł tego easter egga. 

W kolejnym komentarzu Rioter przyznał, że obserwował społeczność i czekał, aż ktoś zauważy to, co znajduje się na plakacie. Jak widać, w końcu się doczekał.

Istnieje szansa, że takich smaczków istnieje w Arcane o wiele więcej, jednak jeszcze nie wszystkie zostały odszyfrowane. Tego zapewne dowiemy się już wkrótce, bowiem, jak wiemy, społeczność LoLa bardzo lubi bawić się w detektywów i doszukiwać się najmniejszych szczegółów.