w

Jak to możliwe, że teraz można tracić złoto za farmienie minionów w League of Legends?

Jak dobijanie minionów w League of Legends może skutkować utratą złota?


Minionki w League of Legends zawsze były jednym z najistotniejszych elementów rozgrywki. Dzięki nim gracz jest w stanie zdobyć złoto potrzebne do kupienia odpowiednich przedmiotów itd.

To właśnie dzięki efektywnemu dobijaniu stworów na linii można wypracować sobie przewagę w przedmiotach, które ostatecznie mogą pomóc grającemu pokonać swojego przeciwnika. W sezonie 11. zaś zaszły pewne zmiany i za likwidacje minionów można stracić złoto. W jaki sposób?

Odkrycie jednego z graczy

Wszystko za sprawą dwóch startowych przedmiotów i zdolności specjalnych. Mowa o rolach junglera i wsparcia, w przypadku których gracz wybierający te pozycje nie powinien skupiać się na dobijaniu stworów z alei. Ich przedmioty mają specjalne zdolności, które ograniczają zdobywane złoto.

Nowy przedmiot przeznaczony do startu w jungli znika po użyciu Smite’a 5 razy, jednak na bohatera dalej nakładany jest negatywny efekt sprawiający, że otrzymuje on mniej złota za stwory z alei.

Jeśli złoto z minionów wynosi więcej niż 40% złota zdobytego z potworów z jungli, gracz będzie dostawał 13 golda mniej za powalenie stwora z alei i 50% mniej doświadczenia. Efekt ten jest usuwany po 20 minutach rozgrywki.

W grze znajduje się również blokada niepozwalająca na zakup przedmiotu wsparcia, kiedy postać posiada już item do jungli, jednak kiedy drugi z nich zniknie za sprawą jego nowej właściwości, ograniczenie przestaje działać.

Przedmiot startowy dla supportów również ogranicza zdobywane złoto.

Dobijanie więcej niż 20 stworów z alei na minutę skutkuje redukcją otrzymywanego złota o 50-80% (zależne od ilości powalonych stworów).

Jak wygląda połączenie obu negatywnych efektów?

ZOBACZ – Jungler Vici Gaming został poważnie ukarany przez Riot za używanie buga w League of Legends

Poza celowym zbudowaniem się w ten sposób w ramach eksperymentu wydaje się niemożliwym przypadkowe osiągnięcie takiego efektu. Obu przedmiotów nie można kupić jednocześnie, a nikt nie powinien mieć powodu do nabycia drugiego z nich w późniejszym czasie. Z tego powodu trudno nazwać tę sytuację problemem lub błędem. Niemniej jednak utrata golda za dobijanie stworów jest ciekawym i niecodziennym widokiem.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends