Jak to się stało, że Brenvar wywołał większe zamieszanie, niż wszystkie postacie wydane ostatnio do LoLa?

League of Legends

Reklama

Brenvar jest praktycznie wszędzie. Ma swoje skille, motyw muzyczny, a i nawet lektora.

Reklama


Ostatni bohaterowie w League of Legends zdaniem graczy byli okej, ale zdecydowanie czegoś im brakowało. W końcu po pół roku planowania, społeczność postanowiła sama pokazać Riotowi, jak należy tworzyć bohaterów i jak ich wydawać.

Brenvar powstał tylko i wyłącznie za sprawą graczy. Riot sam był w szoku, że społeczność jest w stanie zaprojektować swojego własnego bohatera od zera do całkowicie ukończonego projektu, gotowego wręcz do wejścia na Summoner’s Rift.

Reklama

W kulisach mówi się, że Brenvar doczeka się wyjścia, ale póki co nie potwierdzono tej informacji.

Brenvar – The Chained Glacier

Niedawno pisaliśmy o niesamowitym koncepcie niemieckiego grafika, którego dzieło docenili nawet pracownicy Riotu. Okazało się jednak, że „zwykli” gracze również chcą dołożyć swoją cegiełkę do projektu i stworzyli zapowiedź, prezentację, a jeden z nich użyczył nawet swojego głosu championowi. Riot może zapowiadać Seraphine i tworzyć z nią swoje niesamowite koncepty, a gracze i tak to przebijają – to chyba pierwszy przypadek, gdy fanart osiągnął taką popularność.

Całość jest naprawdę zaawansowana. Przypomnijmy, że bohater ma już w pełni opisane i działające umiejętności. O tych jednak trochę później. Najpierw zupełnie tak, jak w przypadku oficjalnych bohaterów motyw muzyczny:

Video

Bohater zupełnie normalnie ma też kwestie głosowe, idealnie pasujące do wielkiego wojownika z Freljordu.

Video

Są też szkice koncepcyjne, grafiki z prezentacją i wszystko, czego można się spodziewać po postaci do League of Legends. Można by było pomyśleć, że faktycznie jest to dzieło Riotu. To pewien fenomen, który zapewne długo będzie wspominany. Głównie dlatego, że to społeczność jest za niego odpowiedzialna. Każdy dołożył tutaj coś od siebie.

Umiejętności

Jako że bohater jest powiązany z zimnem i lodem, a jego tytuł to „The Chained Glacier”, to nieodłącznym elementem jego gameplayu jest lodowiec, którym poruszać można za pomocą łańcucha. Bryła lodu nie tylko towarzyszy mu w rozgrywce, ale jest także jego główną bronią.

Umiejętności

 • Pasywka: efekty aury działają na lodowiec zamiast na bohatera. Lodowiec zmniejsza prędkość ataku wszystkich pobliskich przeciwników o 8/11/15% w zasięgu 600 jednostek. Zakup Frozen Hearta podwaja moc tego efektu (zamiast nakładania swojego).

 • Q: Brenvar kręci się ze swoim lodowcem, ładując zasięg. Broń zostanie rzucona w kierunku kursora, burząc tereny zbudowane przez postacie i odrzucając wszystkich przeciwników na swojej drodze. Lodowiec będzie połączony z Brenvarem łańcuchem, do czasu kiedy nie zrecastuje on umiejętności. Brenvar może się poruszać i będzie bił gołymi pięściami, kiedy nie ma swojego lodowca. Podczas recastu Brenvar przyciągnie lodowiec do siebie. Przeciwnicy stojący w linii zostaną przyciągnięci i przygwożdżeni.
 • W: Brenvar wydycha zimne powietrze i zyskuje tarczę równą małemu procentowi swojego maksymalnego zdrowia.
  • Pasywnie: Brenvar zadaje bonusowe obrażenia magiczne, kiedy ma tarczę i atakuje gołymi rękoma.

 • E:
  • Brenvar skacze przed siebie i uderza lodowcem w ziemię, zadając magiczne obrażenia dookoła. Przeciwnicy trafieni lodowcem są ogłuszani.
  • Brenvar potrząsa swoim łańcuchem, wytwarzając szybką falę w kierunku lodowca. Przeciwnicy trafieni falą dostają obrażenia i są unieruchomieni.
 • Ultimate: Brenvar przywołuje wielką burzę śnieżną dookoła lodowca, która rani wrogów i spowalnia ich o 40% w swoim centrum.
  Gdy Brenvar wkracza w burzę, stopniowo zyskuje tarczę zależną od jego maksymalnego zdrowia.

Co ciekawe, na serwerach Discord mówi się nieoficjalnie, że Riot ponoć odezwał się bezpośrednio do autora. Trudno jednak stwierdzić, czy jest to prawda, gdyż pod takim samym nickiem, jak twórca występuje już kilka osób.

Na pewno na Reddicie i Twitterze było mnóstwo propozycji tego, by deweloperzy pociągnęli ten koncept dalej i rzeczycie Brenvar stał się nie tylko konceptem, ale rzeczywistym bohaterem.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej