w

Brenvar okazał się być tak dobrym pomysłem, że aż Riot go pochwalił. Wygląd i umiejętności

Reklama

Pojawił się nowy rozbudowany pomysł na postać do League of Legends, który zachwycił graczy z całego świata.

Reklama


Projekty fanowskich championów bywają różne. Czasem jest to pojedynczy rysunek, innym razem opis umiejętności, co poniektórzy tworzą także zarys lore czy wymyślają interakcje z istniejącymi już postaciami. Jednak od czasu do czasu zdarza się, że powstaje coś, co wbija w fotel samych twórców. Fanowskie koncepty bywają tak dobre, że można pomylić je z oficjalnymi, szczególnie że twórcy nierzadko dołączają do nich dziesiątki profesjonalnych grafik, przemyślane opisy, prezentację umiejętności i nie tylko.

Jednym z takich pomysłów, który sprawił, że fani League of Legends są po prostu zachwyceni, jest koncept championa o imieniu Brenvar.

Brenvar fanowskim pomysłem na bohatera League of Legends

Autorem opisywanego konceptu jest Albert „halfy” Bednarski, grafik mieszkający w Niemczech. Nad swoim projektem pracował 4 miesiące, jednak to, co stworzył, było warte czasu i poświęcenia.

Przykuty do lodowca Brenvar jest wojownikiem z Freljordu. Jak można przeczytać z jego historii – jest synem Hejian i bratem Kalkii. Podczas jednej z burz śnieżnych zagubił się i został uznany za martwego, ponieważ przeżycie w srogich warunkach mroźnej krainy, pośród wielu zagrożeń, graniczyło z cudem. Wielu uważało, że padł ofiarą jakiejś bestii, ponieważ jego ciała nigdy nie odnaleziono. Jak się jednak okazało, Brenvar przeżył. Co więcej, stał o wiele silniejszy i zdeterminowany przez to, że każdego dnia walczył o życie, polując w niebezpiecznej dziczy.

Reklama

Ci, którzy interesują się fabułą League of Legends, zapewne zauważyli już powiązanie z Sejuani, ponieważ Hejian była jej babką, a Kalkia matką. Z historii fanowskiego bohatera wyczytać można również to, że starsza kobieta nie była zadowolona z Sejuani i ciągle porównywała ją do zaginionego Brenvara.

Całość lore można przeczytać tutaj:

ZOBACZ – Świetny cosplay Bewitching Miss Fortune, idealnie nadający się na nadchodzące Halloween

Skoro znane jest już tło fabularne, czas przyjrzeć się ogólnej mechanice postaci. Jako że bohater jest powiązany z zimnem i lodem, a jego tytuł to „The Chained Glacier”, to nieodłącznym elementem jego gameplayu jest lodowiec, którym poruszać można za pomocą łańcucha. Bryła lodu nie tylko towarzyszy mu w rozgrywce, ale jest także jego główną bronią.

Reklama

Umiejętności

 • Pasywka: efekty aury działają na lodowiec zamiast na bohatera. Lodowiec zmniejsza prędkość ataku wszystkich pobliskich przeciwników o 8/11/15% w zasięgu 600 jednostek. Zakup Frozen Hearta podwaja moc tego efektu (zamiast nakładania swojego).

 • Q: Brenvar kręci się ze swoim lodowcem, ładując zasięg. Broń zostanie rzucona w kierunku kursora, burząc tereny zbudowane przez postacie i odrzucając wszystkich przeciwników na swojej drodze. Lodowiec będzie połączony z Brenvarem łańcuchem, do czasu kiedy nie zrecastuje on umiejętności. Brenvar może się poruszać i będzie bił gołymi pięściami, kiedy nie ma swojego lodowca. Podczas recastu Brenvar przyciągnie lodowiec do siebie. Przeciwnicy stojący w linii zostaną przyciągnięci i przygwożdżeni.
 • W: Brenvar wydycha zimne powietrze i zyskuje tarczę równą małemu procentowi swojego maksymalnego zdrowia.
  • Pasywnie: Brenvar zadaje bonusowe obrażenia magiczne, kiedy ma tarczę i atakuje gołymi rękoma.

 • E:
  • Brenvar skacze przed siebie i uderza lodowcem w ziemię, zadając magiczne obrażenia dookoła. Przeciwnicy trafieni lodowcem są ogłuszani.
  • Brenvar potrząsa swoim łańcuchem, wytwarzając szybką falę w kierunku lodowca. Przeciwnicy trafieni falą dostają obrażenia i są unieruchomieni.
 • Ultimate: Brenvar przywołuje wielką burzę śnieżną dookoła lodowca, która rani wrogów i spowalnia ich o 40% w swoim centrum.
  Gdy Brenvar wkracza w burzę, stopniowo zyskuje tarczę zależną od jego maksymalnego zdrowia.

Szkice koncepcyjne i inne grafiki związane z bohaterem

ZOBACZ – Gracze LoLa znaleźli sposób na obejście przymusowej akceptacji kodeksu przywoływacza

ZOBACZ – Gracze LoLa znowu podejmują temat remake’u wskazując, że potrzebuje istotnych poprawek

Pomysł na bohatera okazał się tak dobry, że wstrząsnął fanami League of Legends na całym świecie. Na Reddicie zachwyceni gracze zareagowali na posta 25 tysięcy razy, zostawiając przy tym ponad 1000 komentarzy. Wśród nich znalazł się nawet jeden z pracowników Riot Games – RiotScruffy, który stwierdził, że wykonanie jest świetne i nie może napatrzeć się na animacje umiejętności. Rioter uznał także, że twórca ma świetlaną przyszłość w branży gier.

Jak widać, społeczność League of Legends po raz kolejny pokazała, że posiada w swoim gronie wielu niesamowicie utalentowanych grafików, których kreatywność może zadziwić.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends