Jak to się stało, że gracz LoLa dostał 2,7 miliona Niebieskiej Esencji za darmo?

League of Legends

Reklama

Gracz otrzymał prawie 3 miliony Niebieskiej Esencji od Riotu.

Reklama


Wszyscy gracze League of Legends wiedzą, że zdobywanie Niebieskiej Esencji może być lekko problematyczne oraz długotrwałe, zwłaszcza kiedy nie posiada się jej zbyt wiele, a akurat potrzebna jest kolejna postać do kupienia. Jednemu z graczy udało się jednak zdobyć ją za jednym razem w ogromnych ilościach, ale w nieco inny sposób.

Użytkownik poinformował zaś, że na jego koncie przybyło 2,7 miliona NE po tym, jak napisał maila do Riot Games. Taka liczba robi wrażenie. Za co dostał aż tak wielką niespodziankę?

Miliony Niebieskiej Esencji za darmo?

Użytkownik Reddita o nicku DiscountPSEdits podzielił się sytuacją, w wyniku której otrzymał ogromne ilości NE.

Reklama

Skontaktowałem się z Riotem w sprawie pewnych rozbieżności na moim koncie i różnych innych obaw z nim związanych. W wiadomości zwrotnej zostałem poinformowany, że dostałem ponad 2,7 miliona Niebieskiej Esencji i emotkę weterana.

W odpowiedzi Riotera można było przeczytać, że niestety gracz nie może otrzymać tego, o co poprosił, jednak należy mu się coś innego.

Sprawdziłem dokładnie to, o co zapytałeś i niestety Twoje konto nie kwalifikuje się do wspomnianej nagrody. Dodałem do Twojego konta coś, co powinieneś dostać:

  • 2 761 500 NE
  • Emotka weterana T2

O co gracz spytał dział wsparcia? Niestety nie podzielił się tą informacją z innymi użytkownikami. Patrząc jednak na otrzymaną emotkę weterana, można domyślić się, że pomyłka mogła dotyczyć połączenia Punktów Zasług i Niebieskiej Esencji. Punkty IP po prostu zamieniały się w nowe punkty, a NE była mnożona razy 6 i pół – jeśli gracz nie zalogował się do gry w tamtym okresie, nie otrzymał nowej waluty, a rozwiązaniem było właśnie skontaktowanie się z supportem.

Oczywiście, jak to bywa w takich przypadkach, post na Reddicie został praktycznie od razu usunięty. Do tej pory zdążyło go jednak zobaczyć mnóstwo osób.

Istnieje możliwość, że coś się popsuło w systemie Riotu i dzisiaj przypadkowo wiele osób otrzymało dodatkowe NE, którego nie mogą teraz wydać. Trudno stwierdzić, na ile jest to możliwe, ale taka szansa jak najbardziej istnieje.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej