Jak to się stało, że Hecarim nagle stał się najlepszym junglerem w LoLu?

League of Legends

Reklama

Hecarim jest bez wątpienia najsilniejszym junglerem w aktualizacji 10.16. Co wpłynęło na jego potęgę?

Reklama


Hecarim przez długi czas nosił miano zbalansowanego bohatera. W ostatniej aktualizacji jednak został on wzmocniony, co zaś sprawiło, że wszystkie jego współczynniki takie jak win ratio, ban ratio i pick ratio poszybowały w górę. Jak wyglądały zmiany i co poza nimi wpłynęło na popularność postaci?

Hecarim bohaterem patcha 10.16

W aktualizacji 10.16 u bohatera zaszła wyłącznie jedna zmiana. Dotyczyła ona jego E, które dawało teraz więcej prędkości ruchu.

  • Devastating Charge Devastating Charge
    • Bonusowa prędkość ruchu zwiększona do 25% − 100% (bazowane na czasie trwania umiejętności)25% − 75% (bazowane na czasie trwania umiejętności).

Zwracając uwagę na statystyki bohatera, można zaobserwować, że jest on bezprecedensowo najsilniejszym bohaterem w jungli w aktualnej mecie. Czy wymienione wyżej zmiany wystarczyły, aby bohater się przebił?

Reklama
https://lolalytics.com/lol/hecarim/?lane=jungle

Bohater wraz z prędkością ruchu zyskał na potencjale w inicjacji i gankach. Należy również pamiętać, że movement speed zwiększa jego obrażenia, więc pierwsze uderzenie z szarży po aktualizacji zaboli przeciwników bardziej.

Najczęściej wybieranym czarem przywoływacza w przypadku Hecarima jest Ghost, który w ostatnim czasie również otrzymał kilka wzmocnień. Jedno z nich bezpośrednio wpłynęło na dodatkową prędkość poruszania się, a drugie sprawiło, że bohater przy powaleniu przeciwnika przedłuża efekt czaru. Sprawia to, że bohater jest silniejszy na przestrzeni całej walki, a nie tylko w momencie, kiedy się zaczyna. W połączeniu z popularnym Conquerorem znacznie zwiększa to jego potencjał.

ZOBACZ – Gucio wyjaśnia, dlaczego nie będzie robił z Arquelem 10 Days Challenge. Zamiast niego gra Zgrywu

Kolejną runą, która w przypadku Hecarima może być godnym rywalem Conquerora, jest Predator. Skupia się on wokół stylu gry, który preferuje częstsze gankowanie we wczesnych fazach rozgrywki. Ponadto ta runa również została wzmocniona w ostatnich aktualizacjach za sprawą pozbycia się czasu ładowania oraz obniżeniu czasu odnowienia.

Podsumowując, o Hecarimie można powiedzieć wiele. Bohater jest w stanie świetnie rozdzielić przeciwną drużynę oraz gankować we wczesnych fazach gry. Nie potrzebuje on też wielu killi, aby stać się silnym. Wszystko to składa się na postać, która idealnie nadaje się na solo kolejkę.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej