w

Jak w LoLa gra prawdziwy main Wukonga? Najgorzej, gdy się zdenerwuje

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Wasz sojusznik na TOPie gra Wukongiem w tak dziwny sposób? Cóż, to może być pewna odpowiedź.


Już kiedyś wspominaliśmy o najdziwniejszych sposobach na granie w League of Legends. Niektórzy korzystali z dwóch komputerów jednocześnie, by mieć pewność, że ich support na pewno się sprawdzi, inni nawet na LCS zabierali swoje dziwne myszki zwane „Trackballami”, jeszcze kolejni decydowali się na brak klawiatury albo touchpada zamiast myszki.

Video

To wszystko jednak brzmi dość normalnie, gdyby tak zestawić to z pomysłem jednego ze streamerów. Ten bowiem postanowił porzucić standardową klawiaturę na rzecz… Bananów. O co w tym wszystkim chodzi?

Granie Wukongiem bananami

Brzmi kuriozalnie, ale miało prawo zadziałać i co ciekawe, działało. Przez kilkanaście godzin streamer o nicku „drenixx” grał na górnej alei, korzystając przede wszystkim z bananów. W przeszłości były już takie akcje i jak widać, robi się to coraz popularniejsze – głównie dlatego, że to zwyczajnie spełnia swoją rolę. Ludzie podłączają banany czy inne warzywa i owoce pod „czujniki” i grają.

Pierwsze filmiki z bananami zamiast klawiatury pojawiły się w sieci już kilka dobrych lat temu.  Potem pomysł ewoluował, aż zawitał również na Twitcha. Co zabawne, sposób ten z jednej strony jest genialny na tilt i irytację, z drugiej może kompletnie zniszczyć rozgrywkę. Dlaczego? Doskonale pokazuje to na swoim przykładzie „RossBoomsocks”:

W przypadku maksymalnego zirytowania zamiast w klawiaturę, uderza się w banana. Teoretycznie jest to problem, bo nikt raczej w domu nie ma miliona sztuk bananów, z drugiej, chyba lepiej rozwalić banana, niż klawiaturę.

W każdym razie, co innego granie na bananach pod film, a co innego spędzenie kilkunastu godzin na bananach zamiast klawiatury. Wspominany „drenixx” pokazał, że jak najbardziej da się to zrobić. Wszystko to jest w miarę proste, choć wymaga trochę wiedzy do ustawienia całości.

Video

Raczej nie ma co się martwić, że co drugi Wukong gra na Topie w ten sposób, ale rzeczywiście znajdują się osoby eksperymentujące w ten sposób nie tylko na normalnych rozgrywkach, ale także podczas gier rankingowych lub Clasha.

Video

 

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends