w

Jak wielu graczy chce zagrać w MMO od Riotu? Niestety będą musieli jeszcze poczekać

Wielu graczy League of Legends deklaruje, że na pewno zagrają w MMO od Riotu, jeśli takie powstanie. Dlaczego będą musieli jeszcze długo poczekać?

Reklama


Każdy, kto śledzi nowe gry od Riotu – Valorant, Legends of Runeterra czy Wild Rift – zapewne słyszał choć raz o MMORPG. Zainteresowanie grą takiego typu jest naprawdę ogromne, mimo że w niektórych kręgach mówi się, że gatunek wymiera. Gracze LoLa deklarują, że jeśli MMO Riotu pojawi się na rynku, to zagrają w nie bez większego zastanowienia, ponieważ gra RPG w świecie Runeterry to ich wielkie marzenie.

Ankieta dotycząca zainteresowania MMORPG od Riot Games

Ankieta przeprowadzona na Reddicie dotycząca MMO od Riot Games pokazuje, że znaczna większość graczy czeka na tego typu grę od twórców LoLa. Wyniki ankiety rozkładają się następująco:

ZOBACZ – Czy Soraka otrzyma aktualizacje splash arta? Tak wygląda w Wild Rift

Oczywiście ankieta nie jest jedynym wyznacznikiem. Poza nią znaleźć można wiele postów, w których autorzy wprost oznajmiają, że grają w League of Legends tylko dlatego, że nie powstało jeszcze MMO od Riot Games.

Reklama

Gram w LoLa, ponieważ nie ma jeszcze MMORPG od Riot Games. Uwielbiam historię Runeterry, sposób zbudowania tego świata i wydarzenia z nią związane. Wszystkie postacie są zróżnicowane, mają własne pochodzenie i masę interakcji. Niestety jednym z niewielu miejsc, w których mogę poznawać lore, jest moba.

Autor posta dodał, że chciałby móc spacerować po pięknych lasach i wioskach Ionii lub prowadzić wojska Noxus razem ze swoimi przyjaciółmi na wojnę.

Tego typu posty powodują rozwój wielu dyskusji o tym, co gracze chcieliby zrobić w MMO od Riotu, z jakimi frakcjami by sympatyzowali, jakie zajęcia najbardziej by ich ciekawiły oraz które tereny zwiedzali by najczęściej. Podsumowując te wszystkie wypowiedzi – społeczność League of Legends szczerze oczekuje MMORPG i jest niesamowicie podekscytowana faktem, że takowe może kiedyś powstać.

I tu pojawia się problem. Stworzenie tego typu gry w obecnych czasach jest niesamowitym wyzwaniem. Twórcy są tego świadomi i wiedzą, jak wielka presja ciąży na ich barkach – w końcu znani są z tworzenia jednej z najpopularniejszych gier na świecie, nie mogą pozwolić sobie na wydanie słabego tytułu. Przez popularność LoLa MMO od Riotu oceniane byłoby znacznie surowiej niż inne tytuły na rynku.

ZOBACZ – Wild Rift ujawnia nowe przedmioty, jakie trafią do League of Legends? Czym są i co dają?

Reklama

Współzałożyciel League of Legends – Marc Merrill – pół roku temu wypowiadał się na temat MMORPG w świecie Runeterry. Jego zdaniem koszt stworzenia takiej gry może z łatwością wynieść niemal 100 milionów dolarów, a przy tym pochłonie niewyobrażalną ilość czasu, by chociaż zbliżyć się do konkurentów na rynku.

Graczom łatwo jest powiedzieć: „Riot, proszę, zrób grę X, Riot, bo dlaczego niby nie…”.

Chciałbym zrobić MMO, ale gdybyśmy robili coś takiego, to na pewno nie pojawiłoby się w najbliższym czasie.

Takie rzeczy są niezwykle trudne do zrobienia, a każdy, kto kiedykolwiek stworzył MMO, zasługuje na medal. To naprawdę jak wysyłanie rakiety w kosmos: tyle pracy i trudno to zrobić, a my naprawdę postaralibyśmy się to zrobić sprawiedliwie względem graczy. Dlatego nie jest to łatwe.

Patrząc na rynek gier MMO, można zauważyć, że jest to gatunek, który nie może pozwalać sobie na nieprofesjonalne podejście. Wiele tytułów szybko umarło przez to, że gracze stracili zainteresowanie. Niektóre zaczęły upadać, zanim na dobre się rozkręciły. Nie jest łatwo utrzymać zainteresowanie graczy, szczególnie gdy presja jest tak duża. W przypadku MMO od Riotu zapewne początek byłby świetny – setki tysięcy podekscytowanych graczy. Jednak jeśli gra nie spełni oczekiwań i nie będzie dopięta na ostatni guzik, to pula graczy szybko zacznie się wykruszać. Twórcy są tego świadomi.

Współzałożyciel LoLa zauważył również inną ważną sprawę – tworzenie MMORPG w obecnym czasie wymaga najprawdopodobniej najlepszych teamów na świecie. Zebranie takich osób może graniczyć z cudem, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że aktualni pracownicy nie skupiali się wcześniej na tworzeniu gier MMO. Nieważne, jak dobrzy są w projektowaniu bohaterów pod mobę, gatunki mimo wszystko znacznie się różnią i wymagają innego podejścia.

Wyzwanie jest ogromne i mimo ogromnej ekscytacji ze strony graczy, na MMORPG od Riot Games trzeba będzie poczekać. I nie chodzi tu o parę miesięcy, ale nawet kilka lat. Wszyscy, którzy już teraz są niecierpliwie oczekują MMO, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends