w

Kim może być nowy zamaskowany asasyn w League of Legends?

Reklama

Gracze zaczęli tworzyć pierwsze teorie na temat nadchodzącego zabójcy, który zostanie dodany do LoLa już wkrótce.

Reklama


Twórcy League of Legends potrafią świetnie budować napięcie i podsycać ciekawość graczy. Kolejna zapowiedź nadchodzących bohaterów sprawiła, że wyobraźnia społeczności znów została pobudzona, a co za tym idzie – zaczęto snuć nowe teorie o nadchodzącym asasynie. Kim on jest i z kim może być powiązany?

Kim może być nowy bohater w League of Legends?

W oficjalnych wypowiedziach jednego z Rioterów pojawiło się kilka ciekawych grafik, a wśród nich tajemniczy wizerunek nadchodzącego asasyna. Obrazek oczywiście nie zdradza zbyt wiele, choć daje pewne przesłanki na temat tego, kim może być wspomniana postać. Ciekawość pobudza także bardzo tajemniczy opis:

ACH…! Cz-czy zasnąłem? Czy to sen? Ostatnie, co pamiętam, to fioletowy pył i odgłos, jakby ktoś odpełzał.

Gdzie ja jestem? Czuję w sobie jakąś obecność — czegoś mrocznego, ale uśpionego. Czegoś, co ujarzmiłem. Czy ta zamaskowana postać w oddali to… ja?

Trzymam dwie bronie. Poznaję jedną z nich, a obecność wewnątrz mnie rozpoznaje drugą. Przekształcam swój narastający gniew w coś zimnego, jakby w mojej dłoni pojawiła się stal. Nagle czuję duchowe przyciąganie ze strony zamaskowanej sylwetki — ode mnie? Przyciąganie staje się szarpnięciem i czuję, jak moja podświadomość jest wciągana do mojego ciała, coraz szybciej, aż…

W nie wpadam!

ZOBACZ – Siostra dziewczyny, która popełniła samobójstwo narysowała jej ulubioną postać z League of Legends

Gracze szybko zaczęli tworzyć teorie na temat tego, kim może być tajemnicza postać. Jeden z nich zauważył, że po rozjaśnieniu grafiki można lepiej dostrzec twarz wspomnianego bohatera. Wygląda on tak:

Reklama

Nie odpowiada to jednoznacznie na pytanie, kim jest, jednak według niektórych grafika przedstawia demona lub Darkina.

Jakiś czas temu pisaliśmy o naprawdę ciekawej teorii, która zakładała, że Darkini w League of Legends są jeźdźcami apokalipsy – Darkini w League of Legends jako jeźdźcy Apokalipsy. Czy kolejny z nich będzie reprezentować głód?. Kierując się takim rozumowaniem, można zauważyć, że brakujący bohater powinien reprezentować głód. Jednak nie jest to aż takie proste. Skoro Darkinów jest pięciu, a jeden z nich prawdopodobnie jest siostrą Varusa (więcej w podlinkowanej teorii), to możliwe jest, że nadchodząca postać to demon niezwiązany z odniesieniami do jeźdźców apokalipsy. Czyżby był tym, który odróżnia się od reszty swojej rasy i próbuje żyć w inny sposób?

Dla przypomnienia Darkini to pasożytnicza rasa żywych broni, które przejmują ciało swoich dzierżycieli przy pomocy magii krwi.

ZOBACZ – Rework Mundo, 3 nowe postacie – ADC, dżungler i assasyn wkrótce w League of Legends

Reklama

Pojawiła się także inna teoria, która już nie dotyczy Darkinów, ale duchów, które też mogą opętać inne osoby. W tym przypadku miałoby to również sens, ponieważ z tajemniczego opisu wynika, że postać czuje w sobie czyjąś obecność. „Czegoś mrocznego, ale uśpionego” – może być to duchem, który latami czekał na osobę, którą mógłby opętać i w ten sposób wybudzić się z długiego snu. Opętanie i używanie ciała swojego żywiciela w League of Legends jest już obecne, ponieważ przykładem tego jest Brand. Oczywiście nie oznacza to, że nowa historia będzie podobna, jednak część graczy sugeruje, że w świecie Runeterry pojawia się tak wiele mistycznych bytów, duchów i zjaw, że twórcy mają ogromne pole do popisu, by stworzyć wiele przeróżnych historii o opętaniach lub odwrotnie – ujarzmieniu ducha i wykorzystywania go do swoich celów.

Świat League of Legends jest pełen duchów i niematerialnych bytów. Grafika z Legends of Runeterra.

ZOBACZ – Jak mogłaby wyglądać Janna po aktualizacji wizualnej? Jedna z fanek zaprezentowała świetny projekt

Skoro pojawiła się już teoria o brakującym Darkinie, opętaniu i duchach, to zasugerowano również, że nadchodzący bohater może być symbolem zmartwychwstania. Nie chodzi tutaj o motyw biblijny, jednak odwołanie do zapowiedzi o bohaterze „który nie chciał umrzeć”. Już wtedy wielu graczy sugerowało, że nowa postać będzie kimś, kto zginął, ale powrócił po czasie owładnięty żądzą zemsty – stąd m.in. teorie o tym, że nadchodzącą postacią będzie brat Yasuo (zobacz: Yone (brat Yasuo) będzie nowym bohaterem w LoLu? Gracze mają śmiałą teorię). Niektórzy fani interpretują nowy opis opublikowany przez Riot jako moment, w którym bohater obserwuje swoją duszę.

Nagle czuję duchowe przyciąganie ze strony zamaskowanej sylwetki — ode mnie?

Inni twierdzą, że jest to opis wybudzenia się z długiego snu (być może śmierci) i odrodzenia zmotywowanego żądzą zemsty („Przekształcam swój narastający gniew w coś zimnego, jakby w mojej dłoni pojawiła się stal”).

Jeśli byłby to Yone, to wygląd z najnowszej grafiki kompletnie nie przypomina brata Yasuo, jednak tutaj trzeba przypomnieć sobie o Sennie – ta powróciła po latach ze zmienionym wyglądem. W przypadku nowego bohatera być może będzie podobnie, dlatego niektórzy wciąż twierdzą, że jest to Yone.

Wygląd Senny, zanim powróciła do LoLa po latach. Autor: Zoe Zhu

Na koniec warto przypomnieć jeszcze raz o tym, że wspomniane domysły to jedynie fanowskie teorie i możliwe, że Riot ogłosi coś, co nie pasuje do żadnej z nich. Fakt, że Senna faktycznie powróciła po latach, nie oznacza, że brat Yasuo także dołączy do gry. A jeśli dołączy – być może nie będzie wcale tym, którym kiedyś był. Istnieje również możliwość, że twórcy połączyli powstające przez lata teorie o Darkinach czy Yone i stworzyli bohatera, który łączy w sobie elementy każdej z nich.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends