w

Jak zmiany w aktualizacji 10.16 wpłynęły na bohaterów LoLa. Kto zyskał, a kto stracił?

Riot Games

Aktualizacja 10.16, a balans w League of Legends.


Wprowadzona na oficjalne serwery dnia 5 sierpnia, aktualizacja oznaczona numerem 10.16 nie spodobała się graczom. Wszystko to za sprawą wzmocnienia 17 bohaterów, w tym Yasuo i Jaxa. Przyjrzyjmy się statystykom i sprawdźmy, jak zmienił się procent zwycięstw zaktualizowanych postaci.

Wpływ zmian w aktualizacji 10.16

Riot Games zaskoczyło społeczność ogromnym patchem 10.16, który wprowadził zmiany 27 championów, zbuffowanych zostało 17, a znerfionych 10. Jak obecnie radzą sobie oni na Summoner’s Rift? Sprawdzić to możemy dzięki stronie lolalytycs, która podzieliła się infografiką ze szczegółowymi statystykami.

ZOBACZ – Najsilniejsi bohaterowie League of Legends w aktualizacji 10.16. Kim warto grać?

Największy wzrost WR uzyskał Hecarim. Cień Wojny wygrywa średnio 54.07% spotkań w dywizjach powyżej platyny, co jest aktualnie najwyższym wynikiem w grze. Wzmocnieniem cieszyć mogą się również gracze Evelynn, zmniejszenie CD na Q z 8 na 4 sekundy poprawiło jej współczynnik zwycięstw o 2.32%.

Najgorzej za to mogą czuć się mainy Syndry. Po mocnych osłabieniach jej WR waha się w granicach 47%, co jest słabym wynikiem w porównaniu z resztą środkowych magów. Co ciekawe na midzie lepiej radzi sobie od niej nawet Karthus, który po osłabieniach dalej utrzymuje się w granicy 51% wygrywanych meczów.

Podobny los spotkał również Karmę, według wielu dobrze zbalansowana w poprzedniej łatce, teraz wygrywa mniej niż 48% wszystkich spotkań, co jest spadkiem o 2.5%.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends