Najlepsi ADC w League of Legends, którzy prawdopodobnie będą dominować podczas Worlds 2020

League of Legends

Reklama

Już teraz można ocenić to, którzy strzelcy będą radzili sobie najlepiej w czasie mistrzostw.

Reklama


Ostatnie aktualizacje League of Legends przygotowywały zarówno profesjonalistów, jak i zwyczajnych graczy do zbliżających się rozgrywek Worlds. Patrząc na bohaterów, którzy dobrze radzą sobie w grach rankingowych i tych, którzy pojawiali się w poprzednich latach mistrzostw, można ocenić, które postacie będą najczęstszymi wyborami w tym roku.

Jacy ADC będą królowali podczas tegorocznych Worldsów?

Caitlyn

W przypadku Caitlyn wszystko zaczęło się już w aktualizacji 10.15, gdzie zwiększone zostało jej bazowe AD oraz prędkość poruszania się. Sprawiło to, że bohaterka kompletnie zdominowała dolną aleję. Mimo częściowego wycofania zmian dalej radzi sobie rewelacyjnie. Ogromny zasięg pozwala na ciągłe nękanie przeciwników i wywieranie presji na dolnej części mapy, co zaś gwarantuje sporą kontrolę nad aleją i smokiem. Jej 100% pick/ban ratio w letnich rozgrywkach LPL 2020 powinno mówić samo za siebie.

Reklama

ZOBACZ – To już koniec kodeksu przywoływacza. Gracze LoLa śmieją się, że teraz już nic ich nie chroni

Ashe

Ashe świetnie radziła sobie już podczas letnich rozgrywek pro ligi we wszystkich regionach, a jej popularność wzrosła jeszcze bardziej w momencie, kiedy na scenie pojawiła się Caitlyn. Wiele zawdzięcza ona swojej superumiejętności, która odgrywa świetną rolę zarówno w inicjacji walk drużynowych, jak i w wyłączaniu poszczególnych przeciwników z teamfightu. Ponadto zasięg autoataków bohaterki w wysokości 600 jednostek nie odstaje aż tak bardzo od dominującej Caitlyn.

Jhin

Kolejną postacią, która może poskromić Caitlyn, jest Jhin. W przeciwieństwie do Ashe nie posiada ogłuszenia z dużym zasięgiem, ale swoją superumiejętnością jest w stanie mocno ograniczyć przeciwnego strzelca i nie pozwolić mu na swobodne pozycjonowanie się w walkach drużynowych.

ZOBACZ – Jakie wydarzenie czeka graczy League of Legends po PsyOps? Mało kto się zdziwi

Na czołówkę strzelców składa się trójka wymienionych wyżej championów, jednak poza nimi jest wiele innych bohaterów, którzy świetnie radzą sobie w tej roli. W przeszłości popularnymi wyborami byli między innymi Aphelios, Kai’sa czy Senna, którzy dalej mogą sprawdzić się bardzo dobrze.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej