w

Jak zmieniały się grafiki dywizji z League of Legends na przestrzeni lat? Ciekawe porównanie

Porównanie grafik wszystkich dywizji z LoLa i ich zmian, które zaszły przez ostatnie lata.


League of Legends to gra, która ma już ponad 12 lat. W świecie gamingowym jest to naprawdę długi staż, a LoL cały czas się rozwija i przyciąga nowych graczy.

Aby tytuł nie stał się nudny i monotonny, twórcy robią wszystko co w ich mocy, by cały czas odświeżać zarówno stronę wizualną, jak i gameplay. Wprowadzane są zmiany w kliencie, bohaterowie otrzymują reworki, wymieniane są ikony przedmiotów czy umiejętności i tak dalej.

Podczas przygotowań do nowego sezonu 2022 Rioterzy uznali, że warto będzie stworzyć nowe grafiki dywizji. Jeszcze przed startem sezonu zaprezentowano je graczom. Opinie były różne i wielu fanów narzekało, że zmiana nie wyszła na dobre, a twórcy powinni pozostać przy starych sprawdzonych motywach.

Weterani LoLa wiedzą jednak, że poprzednie grafiki wcale nie były takie stare i przed nimi dywizje wyglądały zupełnie inaczej.

Oto zestawienie tego, jak zmieniało się przedstawienie dywizji na przestrzeni lat, od najstarszego motywu po to, które widuje się dziś.

Dywizje z League of Legends

Jeden z graczy przygotował zestawienie wszystkich grafik dywizji, jakie kiedykolwiek pojawiły się w League of Legends. Warto zauważyć, że najstarsze motywy nie przedstawiają niektórych rang, ponieważ lata temu część z nich po prostu nie istniała.

Gracze z dłuższym stażem zapewne pamiętają, jak w grze nie istniała dywizja żelazna oraz nie było GrandMastera.

Jak widać, różnice są naprawdę spore. Wiele osób twierdzi, że najnowsze rangi nie prezentują się tak dobrze, gdy porówna się je ze starszymi grafikami, które według fanów wyglądają bardziej widowiskowo i dumnie.

Dodatkowo część osób narzeka, że kolory najnowszych rang nie są wyraziste, przez co na pierwszy rzut oka Gold może pomylić się z Brązem. Challenger również stracił swój blask na rzecz przytłumionego złotego odcienia.

Zapewne niejeden gracz tęskni za starymi grafikami, szczególnie za drugą ich wersją, która zapisała się w pamięci fanów z całego świata. Nie da się ukryć, że kształt ikon dywizji był bardzo charakterystyczny i kojarzyły go nawet osoby niezwiązane z League of Legends.