w

Jaki jest cel wzmocnienia Veigara w patch 10.6 League of Legends? Riot Games tłumaczy się z decyzji

Riot Games

Rioter tłumaczy się z decyzji w sprawie wzmocnienia Veigara.


Aktualizacja 10.6 wniesie do gry dużo nowości i zmian w balansie. Jedną z nich jest wzmocnienie jednego z najstarszych bohaterów – Veigara. Gracze nie wiedzą, dlaczego dostaje buffa i zastanawiają się czym, to jest spowodowane.

Cel wzmocnienia Veigara

Ilość wygrywanych gier postaci w wysokich dywizjach (platyna i wyżej) wynosi około 49%. Niżej radzi sobie trochę lepiej, ale zarazem gorzej niż zwykle, co według dewelopera jest świetną okazją, aby go wzmocnić.

ZOBACZ – Szczegółowe buffy i nerfy dla postaci LoLa w patchu 10.6

Pomimo tego, iż Veigar wydaje się być bardzo dobrze zbalansowany poniżej golda (WR trochę powyżej 50%), radzi sobie zdecydowanie gorzej niż normalnie. Riot Games widzi w tym okazję, aby zwiększyć jego moc i przywrócić grywalność w wyższych dywizjach, tym samym nie wpływając w znaczący sposób na low elo.

Veigar osiąga gorsze wyniki w nisk elo niż zwykle (a to tam zazwyczaj wygrywa), więc jest to okazja, aby wzmocnić go dla wysokiego elo, bez wprowadzania spustoszenia w żelazie.

Dzięki małemu wzmocnieniu bazowych obrażeń z Q, gra we wczesnej fazie będzie przyjemniejsza, a likwidowanie mininów łatwiejsze.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends