w

Jakie zmiany zapowiada jeden z deweloperów LoLa? Swoim komentarzem rozwiał sporo wątpliwości

Rioter odpowiada na wpis jednego z graczy, który spytał, dlaczego stare systemy nie są aktualizowane.


League of Legends to gra, która znacząco zmieniła się od momentu swojej premiery. Produkcja Riotu jest stale aktualizowana i poprawiana, jednak biorąc pod uwagę to, jak duża jest społeczność LoLa, trudno zadowolić wszystkich wprowadzanymi zmianami.

W sieci regularnie można znaleźć wpisy, w których fani narzekają na poszczególne elementy gry. O co dokładnie chodziło tym razem i jak brzmiała odpowiedź jednego z pracowników studia?

Praca Riotu nad LoLem

Do League of Legends od momentu premiery trafiło naprawdę sporo nowości. Wiele z nich jest dopracowywanych i aktualizowanych, jednak część sprawia wrażenie porzuconych, mimo że dalej są istotnym elementem LoLa. Użytkownik o nicku Ragaga postanowił wypowiedzieć się na ten temat, pisząc, że część systemów, która znalazła się w grze, nie otrzymuje atencji, na jaką zasługuje.

Wymienił między innymi Clasha, wyzwania, eternale, system honoru oraz maestrii czy możliwość personalizowania swojego profilu. Każdy ze wspomnianych elementów zdaniem autora zasługuje na zmiany, a Rioter Pupulasers postanowił napisać, co studio jest w stanie zrobić, aby spełnić oczekiwania fanów w poszczególnych kwestiach.

Rozpoczęliśmy prace nad kilkoma kategoriami, które wymieniłeś. Mimo że nie mogę podać jeszcze żadnych szczegółów, poniżej wypisałem kilka punktów, w których się zgadzamy i na które uwagę zwraca zespół deweloperów:

  • Możemy wykorzystać system wyzwań, aby zapewnić graczom cele, do których mogliby dążyć.
  • Eternale zapewniły nam technologię, której jeszcze w pełni nie wykorzystaliśmy. Wszelkie inwestycje w ten system nie będą powiązane z monetyzacją, a raczej z wykorzystaniem technologii, z której gracze chcieliby korzystać.
  • System maestrii jest czymś, co graczom naprawdę się podoba, ale jest zbyt płytki. Praktycznie nie da się odróżnić gracza, który ma 30-40 tysięcy punktów od tego, który zebrał ich ponad milion. Zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób moglibyśmy ulepszyć ten system oraz o co mógłby zostać poszerzony. Nie chcę niczego obiecywać ani zbyt wcześnie ujawniać, jednak chciałem podzielić się tym, nad czym sami myślimy.

Zapewniam was, że chcemy zrobić o wiele więcej rzeczy, niż jesteśmy w stanie. Mimo że League (podobnie jak wiele innych gier) historycznie nie skupiało się na ulepszaniu istniejących funkcji na korzyść nowych, myślę, że wprowadziliśmy wiele ekscytujących rzeczy, które mogą pozytywnie zmienić wasze doświadczenia. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zachować równowagę pomiędzy ulepszaniem istniejących systemów i wydawaniem nowych, starając się zoptymalizować zarówno krótkoterminową, jak i długoterminową wartość dla graczy.

Z wypowiedzi można dowiedzieć się, że Riot jest w stanie i chce rozwinąć między innymi system Eternali czy maestrii. Nie podano jednak żadnych konkretów zarówno w kwestii ulepszeń, jak i dat, w których te mogłyby się pojawić.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends